Nový ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál (ČSSD) si s sebou minulý týden přivedl na úřad Miloslava Čermáka, někdejšího náměstka karlovarského hejtmana. Jak ale zjistily HN, jde o jednoho z obviněných v rozsáhlé dotační kauze ROP Severozápad. V souvislosti se zmanipulovaným přerozdělováním evropských peněz jsou v ní stíhány více než dvě desítky politiků a úředníků z Ústeckého a Karlovarského kraje.

Čermák v Krčálově úřadu nastoupil na místo ředitele. Dlouho však funkci zastávat nebude, končí k příštímu úterý. "Bylo to jen na rozjezd kabinetu," vysvětlil v úterý odpoledne Krčál.

Uvedl to však až poté, co se HN obrátily na jeho stranického šéfa a vicepremiéra Jana Hamáčka. "Nevěděl jsem o tom. Je to personální kompetence pana ministra. Je to ale přechodné řešení, než se uvolní člověk, který na to místo nastoupí natrvalo," reagoval Hamáček poté, co si promluvil s ministrem Krčálem. Příští týden Čermáka vystřídá vedoucí oddělení PR a marketingu na Úřadu vlády Jan Nechvátal, jenž podle Krčála nemohl nastoupit hned po jmenování druhé vlády Andreje Babiše (ANO), který je sám stíhaný za dotační podvod. Sám Čermák na dotazy HN nereagoval.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se