Ministryně spravedlnosti Taťána Malá z hnutí ANO čelí dalšímu podezření z plagiátorství. Tentokrát kvůli své diplomové práci na téma Mikroklimatické podmínky v chovu králíků, kterou obhajovala v roce 2005 na brněnské Mendelově univerzitě. 

Podle experta na odhalování plagiátů Jana Macha, kterého oslovil server iRozhlas.cz, je pouze třetina teoretické části diplomové práce Taťány Malé původní. Zbytek textu podle analytika opsala z diplomky Zity Pavlišové, která ji publikovala o dva roky dříve. Malá svou práci přesto obhájila a získala díky ní titul Ing. 

Ministryně spravedlnosti na další podezření v úterý reagovala pro Českou televizi. Té napsala, že na diplomové práci tvrdě dřela a rozhodně nemá problém jí kdykoliv obhájit. Podle svých slov má Malá naprosto čisté svědomí.

Své kolegyně ve vládě se znovu zastal i premiér Andrej Babiš, podle kterého práce o králících nijak neovlivní fungování Malé na ministerstvu spravedlnosti.

Podle mluvčí univerzity Jiřiny Studenkové považuje škola celou věc za uzavřenou, protože práce Malé obsahuje vlastní výzkum a přináší nové poznatky. Nejde tak podle univerzity o plagiát. "Z dnešního pohledu by ta práce neprošla, pokud je to v teoretické části, školitel by práci vrátil k přepracování. Z pohledu minulého období nebylo v silách školitele, aby procházel všechny podobné práce," upozornila mluvčí školy Studenková. 

Prvky plagiátorství přitom nese i její magisterská práce, kterou obhájila na soukromé vysoké škole v Bratislavě v roce 2011. Systém na odhalování podvodů našel opakovanou shodu s příspěvky na internetu nebo s prací jiné autorky. Malá ve své práci podle expertů opsala nebo bez citace parafrázovala i část učebnice České rodinné právo autorek Milany Hrušákové a Zdeňky Králíčkové. Malá pochybnosti o originalitě své magisterské práce odmítá.