Státní zástupce Jaroslav Šaroch z pražského městského státního zastupitelství zrušil stíhání u čtyř obviněných v kauze padesátimilionové dotace EU na stavbu Farmy Čapí hnízdo. Ve čtvrtek to řekla mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Mluvčí následně potvrdila informaci deníku Právo, že žalobce vyhověl stížnostem místopředsedy hnutí ANO a poslance Jaroslava Faltýnka, dále pak Zdeňka Kubisky a Jana Platila, tedy bývalých členů představenstva společnosti ZZN Pelhřimov, která firmu dříve vlastnila. Čtvrtým v řadě je Luděk Kalivoda, který byl členem tehdejšího představenstva společnosti Farma Čapí hnízdo.

Stíhání Babiše a šesti dalších lidí v kauze Čapí hnízdo bude pokračovat, žalobce jejich stížnosti zamítl jako nedůvodné, řekla Zenklová.

Zastupitelství by se k celé věci mohlo vyjádřit v pátek. Rozhodnutí rozeslalo advokátům obviněných do datových schránek, těm, co datové schránky nemají, ho poslalo běžnou cestou. 

V kauze je obviněn premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Vinu odmítá s tím, že stíhání je podle něj účelové. Za dotační podvod mu hrozí až deset let vězení, vyšetřovatelé ho navíc viní i z poškození finančních zájmů Evropské unie.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se