Ministr dopravy Dan Ťok nechce, aby se "hýbalo" s akciemi telekomunikační společnosti ČD - Telematika, kterou nyní ovládají České dráhy.

"V žádném případě to není aktuální záležitost. Nesouhlasím s tím, aby se to dělalo hned a rychle," uvedl ve čtvrtek ministr poté, co HN ve středu upozornily, že na připravovaných transakcích s akciemi Telematiky by mohl vydělat stovky milionů korun olomoucký miliardář Pavel Hubáček, blízký přítel druhého muže hnutí ANO Jaroslava Faltýnka.

České dráhy drží v ČD - Telematice téměř 70 procent akcií, dalších necelých 30 procent má ve vlastnictví Hubáček, zbytek pak stavební firma OHL ŽS.

Ještě 9. dubna mluvčí Českých drah Radek Joklík prohlásil, že firma "v nejbližší době" zahájí kroky, jejichž cílem bude kontrolní podíl prodat.

Podle vícero zdrojů z resortu dopravy měla akcie od Českých drah odkoupit státní Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Ta se měla zároveň pokusit vykoupit podíly i od minoritních akcionářů, v prvé řadě od Hubáčka. Stát totiž už několik let usiluje o stoprocentní ovládnutí firmy.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.