Stovky až tisíce lidí téměř ve 20 městech po republice protestovaly proti trestně stíhanému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a jeho vládě v demisi. V Praze demonstrovalo několik tisíc lidí, do Brna dorazilo nejméně 2000 lidí. V dalších krajských městech přišly většinou stovky lidí. Babiš řekl na adresu demonstrantů, že jsou to lidé, kteří nechtějí vést debatu a argumentovat.

Součástí demonstrací v celé zemi je podepisování petice Za slušného premiéra a slušnou vládu. Vyzývá ministerského předsedu k rezignaci a poslance k vyslovení nedůvěry jím případně předložené vládě. V akci Milion chvilek pro demokracii, kde chtějí organizátoři nasbírat milion podpisů, jich k dnešku mají přes 236 000.

Zpěvem hymny v podání Dagmar Peckové skončila hodinová demonstrace na pražském Václavském náměstí, na které se sešlo několik tisíc lidí. Někteří účastníci se vyhraňovali vůči prezidentovi Miloši Zemanovi a předsedovi SPD Tomiu Okamurovi. Policie uzavřela náměstí pro dopravu, tramvaje přes něj jezdily dál. Zhruba 200 lidí se po skončení akce vydalo na Hrad.

Na náměstí Svobody v Brně dorazilo podle odhadu České tiskové kanceláře nejméně 2000 lidí, pořadatelé účast odhadují až na 4000 lidí. Policie uvádí nižší čísla. Když řečník v úvodu akce zmiňoval výčet Babišových kroků, lidé křičeli fuj a hvízdali na píšťalky, nejsilněji při výzvě, aby se Babiš vzdal funkce.

Na Masarykově náměstí v Ostravě se sešlo několik stovek lidí.

U katedrály svatého Bartoloměje v Plzni se sešly stovky lidí včetně místních politiků. Lidé podepisovali dvě petice - Za slušného premiéra a slušnou vládu a petici poslancům ANO zvoleným v Plzeňském kraji. Babišovi kritici uváděli, že vláda bez důvěry provádí čistky, má v čele stíhaného premiéra, podle některých vláda hledá podporu u komunistů a rasistů. "Ruce pryč od policie a vyšetřovatelů vaší kauzy! Ruce pryč od novinářů a svobody médií!" vzkázal Babišovi jeden organizátorů Robert Elva Frouz. Krátce promluvil i polistopadový ministr vnitra Jan Ruml, který řekl, že uvažuje o návratu do politiky.

Kolem 300 lidí se podle pořadatelů sešlo na táborském Žižkově náměstí. Promluvila Eva Měřínská z vedení Junáka nebo evangelický kazatel Richard Vlasák. Tereza Horváthová z nakladatelství Baobab četla z díla čínského disidenta a nobelisty Liou Siao-poa. "Je potřeba se republikově spojit a ukázat, že nejen Praha je schopna vyjádřit názor," řekla organizátorka Ida Černá.

V Hradci Králové se shromáždění na Masarykově náměstí zúčastnilo několik set lidí. V davu byly třeba transparenty "Nechci nový Únor" nebo "Nikdo mi neplatí, že tu jsem."

V centru Ústí nad Labem se sešla asi stovka lidí včetně komunálních politiků. Podle ředitele ústecké policie Vladimíra Danyluka se akce obešla bez narušení veřejného pořádku. Na náměstí v Teplicích zhruba 200 lidí skandovalo "Babiše do koše". Organizátoři rozprostřeli i koblihy a další jídlo, které pak dali bezdomovcům. Asi 60 lidí protestovalo v Jihlavě.

V Liberci přišlo 250 až 300 lidí. Organizátor akce Vojtěch Miler vyzval demokratické strany, aby začaly spolupracovat pro záchranu demokracie. Někteří účastníci podepsali petici na obranu veřejnoprávních médií a na závěr zhruba dvacetiminutového mítinku zazpívali státní hymnu.

Na hlavním náměstí v Turnově protestovalo na 300 lidí. Patnáctiletý svolavatel přečetl výzvu Milion chvilek. Lidé mohli podepsat petici vyzývající Babiše, aby se vzdal funkce.

V Pardubicích pořádaly shromáždění čtyři mladé ženy, které dříve zorganizovaly demonstraci proti zvolení poslance KSČM Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti GIBS. "Protestujeme proti problematické osobě Andreje Babiše kvůli tomu, že je trestně stíhaný, takový člověk by neměl být premiérem," řekla ČTK jedna z organizátorek Ivana Böhmová. U sochy letce Jana Kašpara na pardubické třídě Míru se sešly stovky lidí.

Více než stovka lidí se shromáždila na náměstí Míru ve Zlíně. Nesli státní vlajky i transparenty, například s nápisem "Nás si nekoupíš".

Odhadem 400 až 500 lidí se shromáždilo u sloupu Nejsvětější Trojice v Olomouci. Akci podpořila zhruba stovka studentů, kteří se na Horní náměstí vydali od Zbrojnice se skandováním a provoláváním hesel. Na transparentech nechyběly nápisy jako "Nejsme tvoje firma", mnozí nesli státní vlajku. Mezi organizátory nechyběly známé osobnosti, například první polistopadový rektor Univerzity Palackého Josef Jařab.

V Karlových Varech desítky lidí podepisovaly petici proti krokům vlády v demisi a prezidenta Zemana. Volali protibabišovská hesla a hráli písně Karla Kryla.