Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral na středečním odpoledním jednání Rady Českého rozhlasu čelil otázkám ohledně svých kritických výroků vůči redaktorovi rozhlasu Janku Kroupovi v souvislosti s jeho reportáží o Agrofertu. Rada nakonec přijala usnesení, v němž se ke kritice reportáže připojila. Sám Kroupa po jednání rady uvedl, že si svým dalším působením v Českém rozhlase není jistý.

Investigativní novinář Kroupa odvysílal reportáž, ve které poukázal na to, že společnost Agrofert, která patřila předsedovi vlády Andreji Babišovi, neoprávněně hospodaří na 1700 hektarech půdy. Následovala opakovaná kritika od Zavorala.

Nejdříve kritizoval Kroupu na půdě Českého rozhlasu za celkové zpracování reportáže. Poukázal mimo jiné na to, že se Kroupa podle generálního ředitele málo zaměřil na to, že podobně jako Agrofert hospodaří na cizí půdě celá řada dalších podobných podniků. Zavoralovi se nelíbilo ani to, že reportáž byla publikovaná v den, kdy Babiš jako premiér představoval prezidentovi Miloši Zemanovi právě své nové členy vlády.

"Nelíbí se mi načasování této kauzy, protože mám za to, že je to reportáž, která mohla být odvysílána kdykoli jindy než v den, kdy zrovna ten, kterého se to týká, jede za prezidentem republiky prezentovat jména ministrů nové vlády, tak v této věci jistá podezření mám," sdělil Zavoral.

Na středečním jednání rozhlasové rady Zavoral svou kritiku zopakoval s tím, že v Kroupově reportáži nejsou všestranné informace a některá tvrzení autora jsou podle něj zcela zavádějící. "Analýza mě utvrdila v tom, že práce Janka Kroupy je neobjektivní," řekl radě Zavoral, s tím, že ji hodlá ukazovat ostatním redaktorům rozhlasu jako odstrašující příklad. Kroupův názor, že by se jako šéf rozhlasu neměl veřejně vyjadřovat k jednotlivým pořadům označil Zavoral za absurdní a nesmyslný. "Vybraní redaktoři budou proškoleni, aby se něco podobného neopakovalo," řekl.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.