Jiřímu Drahošovi ve vybudování image hlavního protikandidáta Miloše Zemana pomohla média poté, co se strategicky správně rozhodl oznámit kandidaturu v pravý čas a s puncem končícího šéfa respektované instituce, myslí si o rozložení sil před prezidentskou volbou Jan Červenka, dlouholetý odborný pracovník Centra pro výzkum veřejného mínění.

HN: Když redakce mapovala, jak si stojí jednotliví prezidentští kandidáti necelých pět týdnů před volbami, uvedl jste, že z Jiřího Drahoše soustavná prezentace v médiích udělala relevantního kandidáta, který předstihl známějšího Michala Horáčka. Je Jiří Drahoš oním pomyslným "kandidátem médií", jak ho s oblibou tituluje hradní mluvčí Jiří Ovčáček?

Nevím, zda úplně kandidát médií. Ale je kandidát skupiny, která usilovně hledala onoho "Antizemana", protikandidáta, který by byl schopen prezidenta potenciálně v přímé volbě porazit. Skupiny, která není úplně blízká řekněme Kroměřížské výzvě, uměleckému a kulturnímu prostředí, ale spíše prostředí podnikatelskému.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.