Končící lidovecký ministr zemědělství Marian Jurečka rozhodl o tom, že pozemky v areálu dostihového závodiště v pražské Velké Chuchli si stát ponechá a nebude je prodávat. Jak už dříve uvedly Hospodářské noviny, o koupi usilovala Marie Vítková, manželka třetího nejbohatšího Čecha, a také firma Turf Praha, která závodiště provozuje.    

"Ministerstvo zemědělství uvítalo ukončení mnohaletého konkurzu státního podniku, který byl vyhlášen na základě předlužení chuchelského areálu. Rozhodl jsem, že státní majetek v rámci dostihového závodiště nerozprodáme, a to s ohledem na jeho rozsah a význam pro pořádání dostihů v hlavním městě. Chceme vytvořit takové podmínky, aby mohly areál dostihového sportoviště využívat i budoucí generace," uvedl ministr Jurečka.

Dostihy o pozemky ve velké chuchli

Kdo měl zájem o ovládnutí dostihového závodiště?

Koně v rovinovém dostihu

Čtěte zde

Šéf resortu ale zatím nesdělil, jak stát hodlá s cennými pozemky naložit, zda je někomu pronajme. O tom zřejmě rozhodne až nový ministr ve spolupráci s likvidátorem státního podniku Dostihové závodiště Praha Vladimírem Čapkem.

Tomáš Rybář, právník Marie Vítkové, v minulých dnech předestřel HN plány, které s Chuchlí žena českého miliardáře Radovana Vítka má, pokud se jí podaří pražský areál ovládnout. "Záměrem Marie Vítkové je vybudovat velký a moderní areál zaměřený na koňské sporty, a to v širším slova smyslu. Měl by se plně vyrovnal podobným areálům ve světě. Při realizaci se Marie Vítková chce zaměřit nejen na rovinové dostihy, ale i na parkúrové skákání. To pochopitelně vyžaduje nejen modernizaci stávající dráhy a vybudování nového parkúrového kolbiště, ale též zcela zásadní modernizaci silně zchátralého zázemí pro koně, jejich vlastníky a diváky," uvedl Rybář.  

Své záměry má ale i konkurenční Turf Praha. Uprostřed oválu by podle představ vlastníků firmy mělo vzniknout velké pískové kolbiště pro parkúr. Cílem je také postavit tréninkovou halu, investovat do tribuny, přesunout paddock a vybudovat lepší zázemí pro techniku.