Piráti jsou další politickou stranou, jejíž zástupci by mohli po nadcházejících parlamentních volbách nově usednout v poslaneckých lavicích. Oslovit by mohli především mladší městské voliče. 

Mezi jejich nejznámější programové priority patří zejména prosazování co nejsvobodnějšího a nejdostupnějšího internetu nebo legalizace měkkých drog.

Zařadit pirátskou stranu na pravolevé škále je přitom poněkud obtížné. V ekonomické oblasti prosazují na jedné straně například zjednodušení daní a zrušení EET pro e-shopy, na straně druhé navrhují třeba další zdanění zisků nadnárodních společností, garantovaný minimální důchod ve výši 75 procent minimální mzdy a zvyšování platů pro učitele a zdravotníky. Piráti jsou stoupenci členství ČR v EU, ale někteří jejich významní členové mají poněkud problematický vztah k NATO.

"Piráti nikdy nechtěli z NATO vystupovat ani na tom nechtějí nic měnit. Kdo to opakuje v médiích, lže. Jsme v tom jako strana zajedno," prohlásil nicméně předseda pirátů Ivan Bartoš v on-line rozhovoru se čtenáři IHNED.cz.

Piráti by podle něj podpořili sňatky LGBTQ osob i adopci dětí homosexuálními páry. "Sňatek je projev svobodné vůle dvou jednotlivců, vyjádření vztahu mezi dvěma osobami. Piráti neřeší jejich pohlaví. Domníváme se také, že adopce homosexuálními páry je lepší řešení, než aby děti vyrůstaly v dětských domovech. Jednak se sníží náklady státu, jednak by děti dostaly možnost vyrůstat v rodině, což je dobré pro dítě i pro společnost z pohledu prevence sociálně patologických jevů," myslí si Bartoš.

Co konkrétně chtějí piráti potenciálním voličům nabídnout? Jaký je jejich postoj k ostatním politickým stranám? Předseda pirátů odpovídal on-line.

Online rozhovor

Online rozhovor byl ukončen. Již nelze položit nový dotaz.
Eva
Jak si predstavujete primou demokracii a celostatni referendum,ktere mate v programu?
Zavádění prvků přímé demokracie má Česká pirátská strana v programu od samotného vzniku před 8 lety. Vnitrostranicky nám tento systém funguje výborně. Referenda je obecně třeba se v praxi učit. Zatím v ČR příliš nefungují ani na místní úrovni viz. neplatné referendum v Olomouci nebo třeba v Brně. Zákon o referendu je žádoucí, ale podobně jako u dalších bodů pirátského programu je třeba, aby byly splněny další podmínky pro skutečně informovanou finální volbu, tj. transparentní fungování politických stran, které mají informační výhodu ze své pozice a mohou kampaní ovlivnit veřejné mínění, musí být zajištěna i dostatečně dlouhá doba mezi vyhlášením referenda a jeho realizací právě pro zajištění kvalitní informovanosti a možnosti vyjádřit se k otázce. Referendum je vhodný doplněk parlamentní demokracie, zejména v otázkách kdy většina lidí něco fakt nechce, ale přes Sněmovnu to i tak projde (třeba zrušení dotací na biopaliva)
Ivan Bartoš
Jan Pikna
Dobrý den Ivane, chtěl bych se zeptat, jak by měla podle Pirátů vypadat EU v roce 2030? Zachovat Radu EU? Zachovat všechny stávající komisaře? Rozšířit nebo zúžit seznam výlučných pravomocí? Pokračovat s kohezní politikou? A co společné zemědělství? Díky Pikna
Jsme proevropsky smýšlející strana a EU považujeme za významnou instituci. V mnoha ohledech ale potřebuje výrazné reformy. Chceme, aby se od EU vrátil jeden ze základních principů, na kterých byla unie budována, a to princip subsidiarity. To znamená, že by se rozhodnutí neměla přijímat na úrovni EU, pokud je lze lépe řešit na národní, regionální či lokální úrovni. ČR se musí do tvorby evropské politiky a legislativy aktivně zapojit a nebýt jen pasivním pozorovatelem. Budeme prosazovat hlubší zapojení ČR do jednání o budoucnosti EU. Vedle toho prosazujeme silnější postavení Evropského parlamentu. EU bude demokratizována, nebo se rozpadne. Druhé možnosti chceme za každou cenu zabránit, zbývá nám proto pokusit se EU reformovat, aby fungovala více demokraticky. Naše pozice je definovaná nejen v programovém bodu mezinárodních vztahů https://www.pirati.cz/program/dlouhodoby/mezinarodni-vztahy/ .
Ivan Bartoš
Jiří
Dobrý den, podle encyklopedie „pirát = námořní lupič“. Jak mám věřit tomu, že strana s takovým názvem chce dodržovat zákony a platit daně? Piráti to přece nikdy nedělali. A lupičů máme v politice už dnes dost.
Dobrý den. Významy pojmům dávají lidé a jejich činy. Po 8 letech v politice je myslím naprosté většině lidí jasné, že Piráti (mezinárodní hnutí - ve světě existuje přes 50 pirátských stran) se pro svoje politické jméno rozhodli na základě zcela jiných konotací a s námořními lupiči nemají nic společného. 30 procent lidí v Mariánských Lázních v posledních volbách volilo Piráty. Na Islandu je Pirátská strana druhé volební období v parlamentu a náležel jim pokus o sestavení vlády.
Ivan Bartoš
Martin S.
Dobrý den, Ivane. Jsem váš volič, ale se zájmem jsem si přečetl Volební deník pana Honzejka tady na Ihnedu o Pirátech - a ptám se, jestli není v demokracii celostání referendum nonsense? Sám si myslím, že většina lidí nedokáže racionálně posoudit, zdali být či nebýt v EU, mít euro, postavit další blok Temelína aj.. Pak vlastně nevěří vlastnímu parlamentu. A ten váš nápad se soudci trochu zavání lidovými soudy a dobou po r.48. Můžete to okomentovat + i ty další výtky pana Honzejka - euro, EU atd?
Zdravím, referendum je zakotveno v Ústavě. Historicky bylo použito pro náš vstup do EU a zpětně ho nikdo nezpochybňuje. Zákon o celostátním referendu dle přesných pravidel je potřeba. Zároveň musí být splněny další podmínky v zásadně souvisejících oblastech. Transparentní politické strany, jasná struktura vlastnění médií apod. Informovanost lidí je klíčová (odpovídal jsem na to v předchozí odpovědi). Pokud se podíváme na výkon poslanecké sněmovny v řadě klíčových oblastí (například zákon o registru smluv), nejsem přesvědčen, že je u klíčových zákonů tohoto typu jejich nezávislé a erudované hlasování kvalitativně lepší. K Petrovi Honzejkovi se musím bohužel vyjádřit kriticky. Jeho poslední texty jsou tendenční a nevěřím, že je přesvědčen o tom, co píše. Jeho motivaci nechápu. Přes chat jsem mu nabídl, že se sním sejdu a jeho omyly, které prezentuje, mu vyvrátím. Nevím, zda opakovanou výzvu obdržel nebo mu to spadlo do nevyžádaných zpráv, nicméně nereagoval.
Ivan Bartoš
Jan
Je pro Vás otázka EET natolik důležitá, aby byl Váš postoj zrušit další fáze EET jedinou zábranou pro vstup do vládní kolalice?(hypoteticky, pokud by se v ostatních otázkách našel kompromis) Máte moje sympatie, nicméně EET považuji za správný krok, který by stačil doladit, nicméně by byla škoda ztratit možnost ovlivnit dění v ČR pouze kvůli odmítavému postoji k EET. Děkuji za odpověď
Dobrý den, v naší strategii, kterou schválilo celostátní forum Pirátů definujeme celou řadu podmínek hned v úvodu. https://www.pirati.cz/program/psp2017/povolebni-strategie/ Myslím, že věc priorit leží o kousek jinde zejména pak případná koalice s lidmi typu Kalousek, Babiš, Faltýnek, Sobotka... EET je špatný a nefunkční projekt. Zastavení třetí a čtvrté vlny deklarují i ti, jenž se na vládě a jeho schválení podíleli. My chceme také začít řešit výjjímky z již povinných subjektů (e-shopy, apod.)
Ivan Bartoš
Helena
1)Pane Bartoši, jak to máte teď s "hnutím" ANO? 2)Víte, že po volbách Vás přejde sranda a jste na to připravení?
V naší povolební strategii jsme to definovali jasně: https://www.pirati.cz/program/psp2017/povolebni-strategie/ Nedávno jsem publikoval tento status: Nevím, jakou politickou hru zase rozjíždí Andrej Babiš pro média. Doporučil bych mu, než bude rozviřovat mediální vody a básnit o Pirátech jako o partnerech, aby si otevřel naši povolební strategii a popsal mi scénář, kde by se on se svým hnutím ANO (popřípadě se může přidat i pan Faltýnek, který také obdržel oficiálně stíhání), do této strategie vešel, a to nejen osobnostně, ale hlavně programově. Naše kritika jeho osoby a jeho lidí v politice napojených na Agrofert je konstantní a podložena zkušenostmi po 4 letech konfrontace nejen názorové, ale hlavně stylu a způsobu řešení základních politických otázek. My nejsme na prodej a ukázali jsme to jasně i paní Krnáčové v Praze. Ivan (Piráti). Za sdílení díky. Řada stran šíří úmyslně hoaxy o různých neexistujících dohodách. My jsme zcela transparentní. Tyto dezinformace vyvrátil Oliver Adámek v článku pro Reflex (snad se mohou vkládat linky ven) http://www.reflex.cz/clanek/volby-volby-2017/82519/panika-z-piratu-aneb-proc-se-zavedene-strany-pred-volbami-strili-do-nohy.html
Ivan Bartoš
Emil Horvát
Zdravim, jaky mate postoj vuci etniku romu, o romech se jenom mluvi, ale zadny kokretni navrh vlady nenabizi, romove by pracovali, ale majorita je moc nechce. dík
Základním problémem v ČR v romské komunitě je a bude vzdělání. Ghettoizace, která je populárním řešením některých politiků, sice uspokojí voliče, ale dlouhodobě vede ke vzniku vyloučených lokalit, kde je sociální past již trvalá a problém se prohlubuje. Iniciativy na změnu musí vycházet z romské komunity nebo v ní mít spolehlivé partnery. Vzdělání je řešení.
Ivan Bartoš
Jan
Proč chcete zrušit daňové zvýhodnění na děti a místo něj dávat dávku na dítě plošně? Proč plošně? (tzn nepracujícím ale i vysokopříjmovým). V jaké výši (alespoň přibližně) plánujete tuto plošnou dávku? Máte vypočtené, o kolik se zvýší výdaj státu v případě nahrazení slevy na dani plošnou dávkou? Děkuji za odpověď
Jedna plošná dávka ulehčí rodičům, a to jak administrativně (nebudou muset prokazovat příjem a dodávat úřadům spoustu dokumentů), tak i sociálně - poskytne lepší podmínky pro všechny děti. Je to také výrazně jednodušší pro stát. Úředníci, kteří nyní tráví čas tím, že procesují tento složitý moloch, mohou efektivněji fungovat jinde v ekonomice. Odhadem bude ročně toto řešení stát zhruba o 2 až 3 miliardy víc oproti současnému stavu, což je v kontextu státního rozpočtu v podstatě kapkou v moři. Dávka by byla zhruba 2100 Kč měsíčně. Pro informaci toto řešení vychází ze studie IDEA od CERGE Institutu.
Ivan Bartoš
Petruše
Podpoříte některého z kandidátů v prezidentských volbách?
Zdravím, Piráti v tuto chvíli nepodporují žádného kandidáta. Naše kritéria podpory jsme sveřejnili zde: https://wiki.pirati.cz/program/prezident2018
Ivan Bartoš
Daniela
Dobry den Ivane,prosim,jaky maji Pirati aktualni postoj k fenomenum sdilene ekonomiky typu AirBnB?Ja tomu vzdy fandila,ale v soucasne dobe,kdy jsme s manzelem oba VS(programator,ja take nadprumerny plat,t.c. na MD)a nemuzeme si dovolit jit napr.do bytu 3+1,protoze ceny najmu v Praze jsou fakt silene,zacinam byt skepticka.Prosim,maji v planu Pirati toto alespon nejak regulovat?Vim,ze z podstaty je to asi proti piratske filosofii,ale zda se mi to dlouhodobe neunosne. Jinak,moc Vam fandim.Drzte se!
Vysoké ceny bytů jsou především problémem špatné bytové politiky hlavního města. Je třeba najít synergii mezi novým a starým. Regulace je řešením - na druhou stranu deregulace starého světa musí jít naproti. Samozřejmě by měly být výdělky, které lze v řadě případů chápat jako regulérní podnikání, zdaněny. Věcí se aktivně zabýváme a řešíme v této oblasti i evropskou legislativu: https://praha.pirati.cz/sdilena-ekonomika.html Hodně o tom hovořím v tomto video rozhovoru: (původní video pro Ecofin CZ z května 2017 a související článek: http://ecofin.cz/clanek/54244/je-dulezite-nestavet-hraze-stareho-sveta-protoze-ten-se-zmenil-rika-ivan-bartos)
Ivan Bartoš
Zuzana Volková
Pane Bartoši, členství ČR v EU přineslo naší zemi prosperitu, umožňuje volný pohyb zboží, kapitálu a služeb, dlouhodobě přináší Evropě mír, politickou stabilitu, hospodářskou prosperitu, korektnost v mezinárodních vztazích, vymahatelnost práva a v neposlední řadě naše země čerpá strukturální fondy například pro ekologické projekty a infrastrukturu (stavby silnic, cyklostezek, stavby čističek odpadních vod atd). Proč členství naší země v EU zpochybňujete? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, Piráti nikdy nezpochybňovali a nezpochybňují naše členství v EU. Jsme proevropsky smýšlející strana a EU považujeme za významnou instituci. ČR se musí do tvorby evropské politiky a legislativy aktivně zapojit a nebýt jen pasivním pozorovatelem. Budeme prosazovat hlubší zapojení ČR do jednání o budoucnosti EU. Vedle toho prosazujeme silnější postavení Evropského parlamentu a zvýšení demokratizace EU. Uvědomujeme si velmi výhody našeho členství (pohyb osob, zboží, spolupráce, společná obranná politika), ale respektujeme i principy subsidiarity, kdy řadu věcí mohou skutečně rozhodovat členské země a centrální legislativy netřeba. Prosím, pokud se vás někdy na to bude někdo ptát, opravte i jemu tento ničím nepodložený názor.
Ivan Bartoš
Zuzana Volková
Pane Bartoši, ČR je od r. 1999 členem NATO a usilovala o to již od r. 1989, zejména proto, že po celou historii našeho státu od r.1918 jsme měli zkušenost s Mnichovskou dohodou, nacistickou okupací, invazí vojsk Varšav.smlouvy a okupací vojsky SSSR. NATO je pro naši bezpečnost naprosto zásadní. Členství samozřejmě přináší s sebou i zodpovědnost za bezpečnost v Evropě a ve světě. Proč zpochybňujete členství České Republiky v NATO, když pro Českou Republiku jiný bezpečnostní projekt neexistuje? Děku
Dobrý den, Piráti nikdy nechtěli z NATO vystupovat ani na tom nechtějí nic měnit a kdo to opakuje v médiích, tak lže a jsme v tom jako strana zajedno. Tahle naše slova potvrzuje i demagog.cz při svém hodnocení výroků volebních lídrů (http://demagog.cz/diskusie/464/volby-2017-lidr-piratu-v-seznamu/?). Pirátská strana respektuje závazek České republiky vůči NATO a EU podílet se na kolektivní obraně v případě napadení našich spojenců, jak to vyplývá z článku 5 Severoatlantické smlouvy a z článku 42 Smlouvy o Evropské unii. Zároveň usilujeme o reformu těchto organizací, aby reflektovaly realitu 21. století. Chceme, aby se evropské státy staly v obraně soběstačnými, proto by měla Česká republika aktivně podporovat vznik fungující společné evropské obrany. Ačkoliv si uvědomujeme, že není možné tohoto cíle dosáhnout během jednoho volebního období, je nutné na něm začít systematicky pracovat. Je třeba vytvořit jasný mechanismus zajišťující dlouhodobě stabilní financování kolektivní obrany. Jako možnou cestu vidíme financovaní společné obrany přímo z rozpočtu Evropské unie.
Ivan Bartoš
Lukas
Proc jste se fotil s Antifa vlajkou?
“Jsem liberál a pacifista. Být proti fašismu mi přijde správný. Teda věřím, že tomu tak v ČR stále je. GNWP je dlouhodobá kampaň hudební scény proti nacismu. Může se to někomu nelíbit, ale je to tak. Nikdy jsem nebyl ani nejsem členem AFA ani žádné jiné ideové organizace kromě Pirátské strany. Neuznávám násilí jako řešení problémů. Mé postupy jsou didaktika a politika." Fotka pochází z mé dovolené v Kreutzbergu - Berlín, kde jsem byl 2015 s manželkou. Sdílel jsem ji pro přátele s textem “Lidi se různě přebarvujou na profilu. Tuhle Tibet, tuhle duha pro Pride, jindy Je suis. Tak pro dnešek a pro Konvičku a jemu podobný "politiky"! Originální fotka pochází z mého blogu, který si bohužel nestíhám vést. Hned vedle dvou plaket obětem holokaustu tamtéž.
Ivan Bartoš
Jakub Smolka
Dobrý den, rád bych se zeptal, jak by rádi Piráti změnili volební systém. Chcete zmenšit, či zrušit volební klauzuli? A co poté s volebními obvody? A jak by se do toho zakomponovala odvolatelnost politiků. Uvažujete, že by se mohlo dát více hlasů, po případě i hlasy záporné?
Dobrý den. Piráti by rádi opravili některé nedostatky parlamentní demokracie. Je to například 5procentní klauzule, jejíž funkce není naplňována. Do Sněmovny se dostávají jednorázové podnikatelské projekty, populistické strany. Problémeme je, že tato klauzule má navíc efekt na voliče. Veliké procento lidí, kteří jdou volit, nemá pak v poslanecké sněmovně své zastoupení. Volební obvody i kraje mají smysl, protože zavedení jednoho volebního obvodu, jak někteří navrhují, by vedlo ke kumulaci poslanců z Prahy (například), jako to vidíme na Slovensku (kumulace poslanců z Bratislavy). Je tedy třeba zvážit opravu přepočtů hlasů na mandát, tak aby to bylo spravedlivější. Odvolatelnost přímo volených politiků (nikoliv poslanců, které volíme v klasických volbách) vyžaduje nejprve řešit insitut přímé volby. Zde navrhujeme zavedení přímé volby starostů, primátorů či hejtmanů tak, jak je to v zahraničí. Tyto by pak bylo možné odvolat. Řeší to nejen otázku přímé zodpovědnosti, ale hlavně moment, kdy při rozpadu koalic padá židle i pod starostou a vzniká bezvládí. Nápad pana Babiše, kde uvažuje o zrušení rad a hovoří o samovládě jednoho člověka nad obcí či městem, chápeme jako velmi nebezpečný. Pro odhlečení si představme, že Prahu řídí jen paní Krnáčová.
Ivan Bartoš
Markéta B.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký je váš postoj k LGBTQ komunitě? Váš názor na adopci dítěte homosexuálními páry, a uzavření sňatku mezi LGBTQ lidmi (tedy ne pouze registrovaného partnerství, které v podstatě nepřináší žádné výhody). Děkuji
Dobrý den, jsme liberální strana a netajíme se s tím, že se naši členové a příznivci pravidelně účastní třeba Prague Pride. Sňatek je projev svobodné vůle dvou jednotlivců, vyjádření vztahu mezi dvěma osobami. Piráti neřeší jejich pohlaví. Proto bychom sňatky LGBTQ podpořili. Domníváme se také, že adopce homosexuálními páry je lepší řešení, než aby děti vyrůstaly v dětských domovech. Jednak se sníží náklady státu, jednak by děti dostaly možnost vyrůstat v rodině, což je dobré pro dítě i pro společnost z pohledu prevence sociálně-patologických jevů. Adopci homosexuálními páry bychom tedy podpořili také.
Ivan Bartoš
Michael
Dobrý den, rád bych se zeptal, jaký je váš osobní postoj k Antife a dalším levicově extremistickým organizacím, jejichž názory jsou podobné (minimálně více podobné, než pravicové) názorům Pirátů?
Dobrý den, na tuto otázku jsem odpovídal Lukasovi. K druhé části otázky, Piráti jsou liberální demokratická strana s vlastním programem, která již ve stanovách definuje následující: Česká pirátská strana chce všemi zákonnými prostředky bojovat proti a) zneužívání zákonů k omezování svobody, b) cenzuře, násilí, rasismu, strachu, nejistotě a pochybám ve společnosti a proti potlačování lidských práv. Věci řešíme politikou. Vztahy mezi Pirátskou stranou a hnutími typu Antifa neexistují.
Ivan Bartoš
Jakub Groman
Dobrý den, pane Bartoši. Uvědomujete si, že i když daň na nadnárodní společnosti přináší zisk krátkodobě, dlouhodobě to odrazuje od investic, které země jako my zoufale potřebuje? Díky za odpověď
Dobrý den, naše země potřebuje především investice do výroby s vysokou přidanou hodnotou, výzkumu a technologických inovací. Nepotřebujeme daňové odpustky společnostem přicházejícím do ČR budovat montovny s vidinou levné pracovní síly. Není spravedlivé daňově zvýhodňovat nadnárodní koncerny nad lokální podnikatele a malovýrobce.
Ivan Bartoš
Pankrác Houba
poslední dobou jste trochu upozadili původní pirátská témata, jako legálnost stahování na internetu. Spousta lidí běžně stahuje programy a hry, sdílí seriály a filmy. Co uděláte pro to, aby nebyli neustále jednou nohou v kriminále?
Tato témata jsme neupozadnili a stále řešíme, jak právo na informace a soukromí, tak kampaně typu “odkaz není zločin”. Stahování audiovizálních děl je v ČR legální - software nikoliv. Ani jedno z nich však nemá prokazatelně negativní dopady na příslušná odvětví průmysl či show-businessu (viz poslední studie EU). V rámci programu pro následující 4 roky však lidé řeší úplně jiné věci, a tyto adresujeme. Z našich postulátů v oblasti sítě jsme však neslevili. Vidím, že jsme překorčili původně plánovaný čas. Děkuji všem za otázky i pozornost. Bouři voleb vstříc. Pusťte nás na ně! Ivan Bartoš - Piráti
Ivan Bartoš
Michal Zdeněk Zachar
Jak se budou Piráti chovat po té, co se dostanou do sněmovny. Máme se jich bát a nebo co od nich můžeme čekat? Mají nějaké např. konkrétní kroky pro práci ve sněmovně připravené a nebo se tam budou rozkoukávat? Děkuji za odpověď. MZZ
Jakub Vilímovský
Dobrý den, Rád bych se zeptal, odkud se vezmou peníze na předvolební sliby, zejména na zvýšení platů učitelů? Jaký má Pirátská strana plán pro zdravotnictví, jelikož již není jen málo lékařů, ale málo sester a ostatního personálu, který často bere pouze minimální mzdu? Budete se zabývat problematikou trestní odpovědnosti lékařů (jelikož drtivá většina lékařů nemá šanci zaplatit si v případě soudního sporu ani právníka)? Jaký segment státní správy bude první online? Děkuji za vaše odpovědi
Edgar
Dobrý den Ivane, rád bych se Vás zeptal na stanovisko Pirátů na zrovnoprávnění sňatků a registrované partnerství homosexuálů v ČR.
Julius Šuman
Dobrý den pane Bartoši. Rád bych se zeptal na Váš názor na Václava Havla a případně čím si vysvětlujete, ze takovy clovek je dnes pranyrovan velkou casti společnosti.
Jakub GĂĽcklhorn
Dobrý den, Piráti jsou poměrně velmi nesourodou stranou a to hlavně co se týče “pravicového” a “levicového” vnímání politiky, kdy někteří členové tíhnou v důležitých otázkách jako je např. daňová politika směrem “doprava” a někteří “doleva”. Shoda v členské základně panuje pouze v méně vyznámných otázkach jako je legalizace lehkých drog. Jak se hodlají piráti s touto názorovou nesourodostí vyrovnat a je opravdu vhodné stavět svůj program na legalizaci lehkých drog a narušení autorských práv?
Barbora Šulcová
Dobrý den, budete pro vypsání referenda o vystoupení /setrvání v EU? Děkuji
Mgr. Jan Kopal
Pane Bartoši, kolik let jste působil v rámci levicově teroristé organizace Antifa?
Jan Novák
Jsou fotografie, kde stojíte s vlajkou Antify, podvrh, nebo podporujete teroristickou organizaci ?
Mgr. Jan Kopal
Pane Bartoši, ještě trváte na legalizaci heroinu? Máte nějakou osobní zkušenost s drogami? Na čem momentálně frčíte?
Radek
V programu máte jednotnou daňovou sazbu pro všechny zahrnující platby na zdravotní pojištění a sociální zabezpečení. Nyní ale mají živnostníci oproti zaměstnavatelům výhodnější sazbu. Rozumím tomu správně, že by ve vašem modelu platili výrazně více?
Pavel Dlouhý
Víte o tom, že Antifa, tedy ultralevicová skupina vítačů a jiných extrémistů po boku které jste byl mnohokrát viděn, byla v USA vyhodnocena jako teroristická organizace a zakázána? Co si o tom myslíte.... Kdo vás platí? Např. vaší kampaň? Děkuji.
Patrik
Dobrý den, hledám proevropskou stranu, která nepůjde do vlády s p. Babišem a která mi umožní uzavřít manželství s mužem, kterého miluji. Jste ta správná strana? Děkuji a přeji hodně štěstí.
Patrik Mikla
Dobrý den pane Bartoši, plánuje Vaše strana řešení nemožnosti platit ve zdravotnictví za nadstandard? Ku příkladu aby si člověk u zubaře mohl pouze doplatit na bílou výplň a nemusel ji platit celou ze svého? Děkuji, držím palce.
Dan
Ahoj Ivane, myslíš, že ta naše názorová pluralita uvnitř strany je větší než u jiných stran? Kterých třeba? (Přijde mi velká, ale u ostatních taky. A přijde mi to v pořádku.)
Martin Oros
Dobrý den, Ivane. Čím si vysvětluteje, že jste stále dokola dotazován a tlačen k odpovědi, zda jste pravicová či levicová strana? Je česká společnost podle vás neschopná vnímat politiku v jiném než tomto kontextu? Děkuji, M.
Jiri Jares
Dobry den, Vase strana je znama demokratickym hlasovanim k urcitym tematum. Muze se teoreticky stat ze v prubehu volebniho obdobi zmenite nazor k EU, NATO, ANO ? Jaky mate vlastne nazor na ANO (ne na Babise). Dekuji
Honza
Dobrý den, Ivane, podpořili byste přijetí Z o obecném referendu a případné vyvolání referenda o setrvání ČR v EU? Ačkoliv jste jako strana pro setrvání, ve vaší Povolební strategii stojí "budeme prosazovat konání referend a respektovat jejich výsledek bez ohledu na to, jaké stanovisko zaujmeme k samotné otázce." Myslíte, že vzhledem ke značné komplexitě dané materie má "průměrný občan" opravdu dostatek kvalitních informací i vzdělání k tomu, aby dokázal učinit to nejlepší možné rozhodnutí?
AS
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na přímou demokracii v podání Pirátů, máte v tomto blízko k SPD. Kdo by nesl v případě rozhodnutí v referendu politickou odpovědnost za výsledek, jaké by byly zhruba náklady na vypsání jednoho referenda a jak byste zajistili, aby se voliči vždy vyjadřovali k tématu, kterému naprosto rozumějí a které chápou, když ani ve volbách nečtou volební programy a rozhodují se spíše dle intuice než nějaké analýzy. Díky
Martin Morong
Pane předsedo, pane doktore, dobrý den! Mrzí mě, že nespolupracujete se Zelenými. Kandidovat v koalici by asi nebyl dobrý nápad. Ale mít Zelené na svých kandidátkách by myslím bylo přínosem a se zelenými hlasy by vás společný mandát byl ještě silnější. Programový průnik máte veliký. Můžete se k tomuto prosím vyjádřit? Děkuji! PS: Můj hlas máte! Martin Morong
Nerozhodnutý volič
S ohledem na současnou bezpečnost světa a kyberprostor jako uznaný regulérní čtvrtý bojový operační prostor (k dosavadním pevnina/moře/vzduch) - jaký je postoj Pirátů k setrvání ČR v NATO, hlavně v otázce vpodstatě již několik let probíhající války s jistým východním impériem (kterou po krůčkách stále více prohráváme)? Nerad bych viděl 'moderní stranu' s příliš mladicky naivním pohledem na svět, či dokonce chtěně či nechtěně ve službách 'impéria'... :-/ Tedy - jak Piráti a NATO?
David
Dobrý den pane Bartoši, odpovězte mi, prosím, na tuto otázku. Bude-li sestavením vlády pověřen kdokoliv z hnutí ANO a bude-li Vám nabídnuta účast v takové vládě, půjdete do toho? ANO - NE? Děkuji.
Robin Stankuš
Dobrý den, chtěl bych vedět jestli má Piratská strana v úmyslu nebo by byla schopná jit do koalice s hnutí Ano a SPD? Děkuji
Jan Dvorský
Dobrý den, prosím o odpovědi: 1. Energie z jádra, ano či ne? Dostavba jaderných bloků v Temelíně? 2. NATO. Jak zajistit, abychom nebyli vtaženi do dobyvačných aktivit NATO? 3. Opravdu jste pro legalizaci drog? Kterých? Děkuji a s pozdravem, JD.
Miroslav Siebert
Dobrý den, jak by jste řešili otázku bydlení pro sociálně slabé? Děkuji.
Blanka
Jaký je Váš postoj k současnému problému s imigranty?
František Veselý
Pane Bartoši, lžete vy, že nejste vítač, nebo tvrdíte, že člověk na fotce demonstrantů v 1. řadě vpravo(z pohledu diváka) vedle transparentu nejste vy? http://literarky.cz/blogy/marek-ezanka/25020-pirati-berou-ve
Vlastík
Dobry den, jak hodnotite soucasnou situaci ve skolstvi? Co rikate na soucasne platy pedagogu? A jakym zpusobem byste pripadne ziskali financni prostredky na jejich navysovani. Dekuji za odpoved.
David
Dobry den, řikáte že nejste vítači, ale teď naposled vyšla na povrch fotografie, kde jdete v čele anarchisticko - antifašistického průvodu, který má velkou vlajku uprchlíci vitejte. K antife patříte to se ani neptam, ale když nejste vítači, proč se účastníte těchto průvodů?
Petr
Dobrý den. Máte v plánu nějaké změny systému financování zdravotnictví? Konkretně systém úhrad pro soukromé lékaře, kdy každý rok je dohadovací řízení se zdrav.pojišťovnami,kdy tyto nikdy nesouhlasí s návrhy poskytovatelů a ministerstvo zdravotnictví potom samo rozhoduje a důsledkem je, že několik let nemají privátní lékaři téměř žádné navýšení plateb ,přesto že ekonomika roste a pojišťovnám se zvyšují příjmy. Děkuji Petr
Můžete mi,prosim,říci,zda budete prosazovat navýšení rozpočtu pro armádu tak,aby ČR plnila své závazky vůči NATO a svým spojencům.PS:Odpověď ANO-volím vás,odpověď NE-nevolím vás:-)Děkuji.
Daniel
Dobrý den, v případě, že bude A. Babiš sestavovat vládu. Vstoupíte do takové vlády, případně ji podpoříte? děkuji za jasnou odpověď
Jan
Je podle vas v poradku stav, kdy miliony lidi sleduje a uziva digitalni obsah bezplatne? mam na mysle ruzne servery na sdileni obsahu. neptam se na legalitu, ale zda vam prijde ok kdyz lide plati za cigerety 2000 kc mesicne ale za Netflix nedaji ani 300.
Bubak Alois
Dobry den, chci se Vas zeptat na piratsky koncept zahranicni a bezpecnostni politiky. Ve svem programu rikate, ze z NATO vystoupit nechcete, ale zaroven tam popisujete de facto dekonstrukci teto instituce - duraz na evropskou armadu a predevsim akce NATO jen s posvecenim OSN. De facto tim NATO znicite, protoze pokud by pripadne napadlo Rusko Pobalti, tak jako budete cekat, zda reakci OSN posveti, kdyz muze Rusko s Cinou jakekoliv usili osn zablokovat vetem? Jak to tedy planujete?
Jakub
Říkáte, že nejste proti NATO, ale ústavní zákon o obecném referendu, který o takovém vystoupení umožní konat referendum, považujete za hlavní bod svého programu. Pletu se?
Yossi
Existují otázky, o kterých by se dle Vás nemělo konat referendum, a pokud ano proč? Např. zrušení registrovaných partnerství, zákaz muslimských šátků, tvrdší postihy pro porušování autorských práv a konzumaci drog...?
Lukas
Dobrý den. Rád bych se zeptal, jestli budete prosazovat znovu povolení online zahraničních sázkových kanceláří? Jelikož si vydupaly monopol pouze české Tipsport, fortuna ... S nevýhodnými kurzy a vytlačili z trhu zahraniční. A stát a loterijni zákon jim v tom pomohl. Kde je svoboda podnikání v EU! Podmínky nejsou rovně nastavené. Děkuji za odpověď
Petr Novák
Dobrý den, jednoduchá otázka, šli by jste do vlády s ANO?
Viking
Dobrý den, koho budete volit za Prezidenta? Děkuji a držím palce. Viki
Dan
Dobry den, jste pro mne hodne necitelni v oblasti zahranicni politiky a ve vztahu k Babišovi... Budete sedet ve vlade, kterou by sestavoval on? Chcete vystoupit z NATO? Mame jinou alternativu nez EU? Diky