Nejvíc pozitivních zmínek na sociálních sítích má před volbami předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Nezdá se to překvapivé vzhledem k tomu, že jde o dlouhodobě nejpopulárnějšího politika v zemi. Pozoruhodný je odstup od ostatních politiků.

Jak ukazuje analýza společnosti SentiOne, Babiš nasbíral v době od 10. srpna do 19. září přes 364 tisíc zmínek, především na Facebooku. Na druhém místě je Tomio Okamura, lídr SPD, který má takových zmínek už jen necelých 96 tisíc. Volební lídr TOP 09 Miroslav Kalousek jich má 61 tisíc, lídr sociálních demokratů Lubomír Zaorálek 58 tisíc, lídr ODS Petr Fiala 33 tisíc, lídr lidovců Pavel Bělobrádek 27 tisíc, lídr pirátů Ivan Bartoš přes 7,5 tisíce a šéf komunistů Vojtěch Filip 3 tisíce.

Porovnání zmínek lídrů

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajímavý je i podíl pozitivních a negativních zmínek. I tady pochopitelně vítězí Babiš, který do sebepropagace na sociálních médiích investuje mnohem víc peněz a energie než jeho soupeři.

U všech lídrů přitom platí, že negativních zmínek je mnohem víc než těch pozitivních.

Ze srovnání jasně vyplývá, že v poměru fanoušků a odpůrců je na tom na sociálních sítích nejlépe Tomio Okamura, následován Ivanem Bartošem z pirátů. O něco hůř je na tom Babiš s Bělobrádkem, pak Fiala a za nimi Zaorálek a Kalousek. Zdaleka nejméně zastánců proti svým odpůrcům nachází na sociálních sítích předseda KSČM Filip.

Pozn.: Studie je založena na analýze obsahu nástrojem SentiOne. Obsah je analyzován na základě klíčových slov. Výsledky obsahují veřejné komentáře na sociálních sítích, mikroblozích, fórech, blozích, webových stránkách a porovnání recenzí. Nejoblíbenějšími místy diskusí jsou Facebook, novinkové portály a mikroblogy - dominantním zdrojem exprese je Facebook, který vytváří 84,37 procenta všech zmínek.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist