Při pádu malého dopravního letadla poblíž závodu Diama u Stráže pod Ralskem zemřeli v úterý ráno dva lidé. Nikdo další v letadle nebyl, uvedli hasiči a záchranáři. Policejní mluvčí Ivana Baláková řekla, že podle informací od řízení letového provozu šlo o dvoumotorový letoun Cessna 421. Po pádu začal hořet. Příčina se bude teprve zjišťovat, podle jednoho svědka před pádem nebyl slyšet zvuk motorů.

"Někdo říkal, že jakoby kuckaly. Pak bylo ticho. Letadlo kroužilo asi osm až deset vteřin a pak prostě spadlo na břicho," řekl svědek, který si nepřál být jmenován. Po pádu bylo letadlo bez jednoho křídla a druhé hořelo. Podle svědka byl žár tak silný, že se k letadlu nedalo přiblížit.

Podle Balákové se letadlo zřítilo v hustém mladém lese poblíž kopce Lipka. "V torze letadla byla nalezená dvě ohořelá těla. Totožnost neznáme. Bude provedena soudní pitva," uvedla policejní mluvčí. Vyšetřování příčiny nehody je podle ní v počátcích a zapojí se do něj úřad pro vyšetřování leteckých nehod. Policie místo nehody uzavřela a Baláková předpokládá, že vyšetřování tam potrvá minimálně do večera.

Havárie se stala v úterý kolem 7:40, přivolaný lékař u obou lidí z letadla konstatoval smrt. "Poranění obou bylo neslučitelné se životem," řekl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Požár letadla likvidovali hasiči zhruba hodinu. "Byl to náročný zásah," uvedla krajská mluvčí hasičů Pavlína Bílková. Hořící trosky letadla byly podle ní v nepřístupném terénu, kam se nedalo dojet cisternami ani další technikou. "Museli jsme natáhnout vedení asi na 300 metrech," dodala Bílková. Hasiči měli na místě osm jednotek. Podle Bílkové tam ponechají dvě jako technickou pomoc pro vyšetřovatele.