Volby do sněmovny by podle aktuálního modelu společnosti CVVM vyhrálo s velkým náskokem hnutí ANO.

Zastoupení v dolní komoře Parlamentu by obhájily také ČSSD, KSČM, ODS a KDU-ČSL. Do sněmovny by podle modelu nově vstoupili Piráti a hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury. Naopak TOP 09 by nepřekonala pětiprocentní volební práh.

Podle modelu by ANO získalo 30,9 procenta hlasů. Proti červnovému průzkumu CVVM by hnutí oslabilo o 3,1 procentního bodu, přesto by si udrželo výrazný náskok před svými politickými soupeři.

Sociální demokraty řadí CVVM na druhé místo se ziskem 13,1 procenta hlasů. ČSSD si v průzkumu této společnosti jako jediná ze stran nyní zastoupených ve sněmovně od června polepšila, získala by o 1,1 procentního bodu více hlasů a posunula by se před KSČM.

Komunisty podle modelu podporuje 11,1 procenta voličů, o 3,4 procentního bodu méně než v červnu.

Občanské demokraty by podpořilo 9,1 procenta dotázaných, což je o 1,9 procentního bodu méně než v červnu.

Na páté místo by se posunula SPD, kterou by volilo 7,3 procenta dotázaných, o 2,8 procentního bodu více než v červnu.

Pirátům slibuje model 6,4 procenta hlasů, což by znamenalo přírůstek 2,9 procentního bodu.

Lidovce by podpořilo 6,2 procenta voličů, o 1,3 procentního bodu méně než v červnu.

TOP 09 by podle průzkumu získala 4,4 procentního bodu. Proti červnu by ztratila 2,1 procentního bodu a zaostala by za volebním prahem o 0,6 procentního bodu.

Tato hodnota se většinou pohybuje v rámci statistické chyby, která ve většině průzkumů činí kolem dvou procentních bodů. Společnost CVVM ve zveřejněném průzkumu velikost statistické chyby neuvedla.

"Je to průzkum, ale v tomto případě nad ním musím kroutit hlavou. ANO zcela jistě vede, o tom není pochyb, ale určitě nemá 30 procent. A jsem si naprosto jist, že my máme bezpečně přes 6,5 až 7 procent," řekl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Dodal však, že průzkum nebere na lehkou váhu, protože může některé voliče ovlivnit. Na současné volební kampani však nic měnit nehodlá. "Naše kampaň je připravená, probíhá a my na ní nic měnit nebudeme, protože jsme si jistí tím, co říkáme," dodal.

Průzkum CVVM se uskutečnil od 4. do 14. září, odpovídalo v něm 970 respondentů.