Okolnosti pádu herce Jana Třísky šetří pražská policie. Osmdesátiletý Tříska na následky zranění, které při pádu utržil, v noci na pondělí zemřel v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Po zveřejnění zprávy v médiích se objevily spekulace, zda šlo o nehodu, či úmysl Jana Třísky. Podle policejního mluvčího Tomáše Hulana šlo o nešťastnou náhodu, avšak žádá svědky události, aby se policii ozvali. Také režisér Jiří Mádl, se kterým měl Tříska za pár dní začít film natáčet, je přesvědčen, že šlo o nehodu.

"V dané chvíli se situace má tak, že disponujeme dílčími výsledky prošetřování, které vypovídají o tom, že se jedná spíše o nešťastnou náhodu než cílené jednání osmdesátiletého muže," sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan. Současně apeluje na všechny, kdo byli v sobotu kolem 16 hodiny v okolí Karlova mostu a byli svědkem neštěstí, aby se ozvali na linku 158.

Policie má k dispozici také kamerové záznamy z kamer na Karlově mostě, avšak ty k objasnění nestačí. "Některé kamerové záznamy máme, nicméně ty buď vůbec situaci nezachycují, nebo značně nezřetelně. Proto prosíme svědky. Nelze to z těch záznamů, které máme k dispozici, vykoukat," objasnil Hulan.

Že muselo jít o nešťastnou náhodu, je přesvědčen i herec a režisér Jiří Mádl, s nímž měl Tříska v pondělí začít natáčet nový film Na střeše.

"Byl v perfektní kondici a těšil se na velikánskou roli. Poslední měsíce nežil ničím jiným. Představa, že by přiletěl z Kalifornie, absolvoval kostýmní zkoušky a šel ukončit život, je naprosto hloupá. Vymstil se mu jeho rituál návštěvy Karlova mostu, který dělal před natáčením každýho novýho filmu," napsal na sociální síť Facebook Mádl.