Brněnská pobočka hnutí ANO se  před komunálními volbami v roce 2014 dopustila černého financování. Minimálně čtyři kandidáti měli straně podle několika bývalých členů darovat vyšší částky nebo poskytnout více služeb, než jaké přiznali ve výroční zprávě. Informace vyplývá ze seznamů dárců, který má k dispozici server Aktuálně.cz. Tehdejší dárci i současní politici za hnutí ANO existenci černého financování odmítají.

Například dva miliony místo uvedeného jednoho milionu měl do stranické kasy přispět současný náměstek primátora Richard Mrázek. Vlivný brněnský podnikatel byl klíčovým mužem kampaně a dal do ní nejvíce peněz. Cifra ve výroční zprávě ale nesedí, což potvrzuje Aktuálně.cz bývalý funkcionář ANO, který si nepřál být jmenován.

Úmysl Mrázka darovat straně dva miliony potvrzuje i bývalý radní za ANO Tomáš Kratochvíl. Ovšem podle exfunkcionářů nesedí darované cifry ani u něj. Ten měl ve skutečnosti ANO darovat 1,5 milionu korun, výroční zpráva ale hovoří pouze o 400 tisících. Anonymní zdroje z vnitřku hnutí tvrdí, že měl Kratochvíl kompletně zařídit nábytkem ze své firmy kontaktní centrum na brněnském náměstí Svobody. Kratochvíl připouští, že nábytek platil, podobně jako třeba grafické návrhy, částka 1,5 milionu je ale podle něj přemrštěná. "Mohly se stát chyby, většina z nás dělala kampaň poprvé, byl to šrumec. Ale o takové velké částky nešlo," řekl politik Aktuálně.cz.

Rozpory mezi neoficiálním seznamem sponzorů a údaji ve výroční zprávě se objevují ještě u dvou tehdejší kandidátů Marka Janíčka a Pavla Staňka. Oba měli ve skutečnosti darovat dvojnásobnou cifru, než bylo uvedeno.

Politici z hnutí ANO existenci černého financování kampaně odmítají. Nejsou ale schopni uvést, kolik kampaň v roce 2014 ve skutečnosti stála. Nedokážou si vzpomenout, kolik vlastně darovali. 

Podle předsedy organizace Brno-město Pavla Dvořáka bylo financování kampaně v roce 2014 čisté a všichni sponzoři jsou podle něj zveřejněni na webu. Že hnutí dostalo nějaké peníze navíc, jednoznačně odmítá.