Mandátový a imunitní výbor doporučil sněmovně vydat předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a šéfa sněmovního klubu hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Předsedkyně výboru Miroslava Němcová (ODS) novinářům po středečním zhruba čtyřhodinovém jednání výboru řekla, že zasedání bylo neveřejné, proto nebude informovat o počtu hlasů pro a proti. Žádný člen výboru ale nepožadoval další dokumenty či výslechy. Babiš považuje kauzu za účelovou a rozhodnutí výboru ho nepřekvapilo.

Přehledné shrnutí kauz kolem Andreje Babiše: Likvidace nepohodlné firmy a dotační hra kolem Čapího hnízda

Podle Faltýnka policie zatajila v žádosti o vydání některé zásadní důkazy, Babiš řekl, že policie pouze fabuluje. "My jsme s tím samozřejmě počítali, protože to rozložení politických sil v tom výboru je jasné, takže znovu opakuji, že to je kauza, která má zásadním způsobem ovlivnit příští volby. To není kauza Čapí hnízdo, to je kauza, kdo vyhraje sněmovní volby a kdo bude ve vládě, nebo nebude ve vládě," řekl Babiš po oznámení výsledku hlasování.

Sněmovna o vydání Babiše a Faltýnka bude jednat zřejmě 6. září. Babiše chce policie stíhat pro podezření z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie. Faltýnek je podezřelý z dotačního podvodu ve formě účastenství. Každý z nich ve středu před výborem hájil svou pozici zhruba 45 minut, před nimi vystoupili vyšetřovatel Pavel Nevtípil a státní zástupce Jaroslav Šaroch.

Němcová i zpravodaj věci ve sněmovně Jiří Dolejš (KSČM) odmítli komentovat výhrady Faltýnka a Babiše k úplnosti policejní žádosti. "Pochopitelně předpokládaná obhajoba pánů právníků je něco jiného než meritum jednání mandátového a imunitního výboru," uvedl Dolejš. Členové výboru podle něj zvažovali především politické souvislosti žádosti. Doplnil, že pro něj byly rozhodující informace, že se dozorující státní zástupce dnes postavil za průběh předběžného vyšetřování a že konstatoval, že spis je připraven do fáze stíhání.

Podle předsedy sněmovního klubu ČSSD Romana Sklenáka je důležité, že výbor vyhověl všem návrhům, které na jeho zasedáních padly. "Předvolali jsme všechny ty, kteří byli požadováni. Vyžádali jsme si materiály. Dnes jsme dostali informace od státního zástupce," vyjmenoval. Jednání ho utvrdilo v názoru, že kauza nebyla účelově načasována.

"Nemám žádné pochybnosti, samozřejmě zdůrazňuji, že my si nemůžeme dělat ambici detailně prostudovat celý případ a chtít znát sebemenší nuance případu. Pro rozhodování výboru stejně jako sněmovny je důležité vyloučit tu politickou motivaci, ingerenci do chodu sněmovny. Tam já nemám žádnou pochybnost," řekl novinářům. Členům svého klubu doporučí hlasovat pro vydání.

Podle člena výboru za hnutí ANO Matěje Fichtnera nemá policejní žádost oporu v policejním spisu a je to spíš vyšetřovací verze. Není si jist, zda žádost není politicky motivovaná. "A pokud to posuzujeme na mandátovém a imunitním výboru, tak si musíme být přece jisti, že tam žádná politická motivace není," řekl. Kroky policie a státního zastupitelství lze podle něj zpochybnit, protože neodpovídají tomu, co je uvedeno ve spisovém materiálu.

Středeční argumenty, které předložili Babiš a Faltýnek, Fichtnera prý příliš neovlivnily, protože z jeho pohledu neříkaly nic moc nového. Podle Němcové nebylo slyšení pro rozhodování výboru zásadní, přineslo pouze "doplnění drobných střípků".

Faltýnek a Babiš čelí trestnímu oznámení v souvislosti s Farmou Čapí hnízdo od sklonku roku 2015. Firma patřila do přelomu let 2007 a 2008 do holdingu Agrofert, který Babiš tehdy vlastnil. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat jejího majitele. Díky změně dosáhla na padesátimilionovou evropskou dotaci. Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se vrátila k Agrofertu.

Jednání výboru jsme sledovali v on-line reportáži:

Sledovali jsme online

 
30.8.2017 15:00 | On-line reportáž začíná

Vážení čtenáři,

vítejte u on-line reportáže k jednání sněmovního mandátového a imunitního výboru. Bude se zabývat policejní žádostí o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a jeho prvního místopředsedy Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli dotaci na projekt Čapí hnízdo.

Redakce HN

30.8.2017 15:03
30.8.2017 15:05 | Babiš přijde v 15:45

Poslanci mají podle Martina Plíška (TOP 09) vyhrazený čas až do večera, kdy podle něj může padnout i konečné rozhodnutí. Členové výboru mají pozváno několik hostů, například i policistu. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš má dorazit kolem 15:45, místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek má dorazit také. Oba dva se s celou žádostí o vydání ke stíhání seznámili.

30.8.2017 15:15 | Hlasování bude neveřejné

Poté, co si členové výboru vyslechnou všechny hosty, přistoupí k hlasování za zavřenými dveřmi. Protože bude hlasování neveřejné, nesdělí na závěr jednání ani přesné počty hlasů. Pokud padne rozhodnutí už dnes, sdělí pouze informaci o výsledku jednání.

30.8.2017 15:19 | Tweet přímo z místa
30.8.2017 15:21 | Komentátor Martin Fendrych:

"Podle zatím dostupných informací se nemůžeme vyhnout dojmu, že Babiš mohl v době, kdy vedl ministerstvo financí, zneužít státní správu k odstranění firmy, která odmítla s Agrofertem spolupracovat, vyhovět mu," píše Martin Fendrych v komentáři.

30.8.2017 15:23 | Jednání už začalo
30.8.2017 15:26 | Tejc se na spis podívat nebyl

Jeroným Tejc (ČSSD) se na spis podívat nebyl. I když se přiklání k jedné z variant, chce počkat až na závěr jednání a pak se rozhodnout. "Nejdříve si vyslechnu jednání, poté se rozhodnu," uvedl pro Českou televizi.

30.8.2017 15:27 | Roman Sklenák do spisu také nenahlédl

"Byl bych rád, kdybychom to dnes uzavřeli a dali doporučení Poslanecké sněmovně. Nenavštívil jsem policii a nepodíval jsem se do spisu. Nepovažuji to důležité k našemu rozhodování. Seznámil jsem se s dokladovou prověrkou od vrchního státního zastupitelství a mám dost informací, abych rozhodl," začal předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák.

30.8.2017 15:31 | Němcová do spisu nenahlédla

"Vyslechneme poslance, kterých se to týká. A budeme se ptát na jejich pohled na tuto žádost," uvedla Miroslava Němcová (ODS). Už dnes podle ní výbor může rozhodnout, protože už předešlé zasedání dalo dost prostoru ke zvážení případu.

Členové výboru požádali o vydání spisu, policie jim ale pouze umožnila do něj nahlédnout. Němcová tuto možnost nevyužila.

"To, co žádost obsahovala, pro mé rozhodnutí stačí," řekla. Podobně se už v uplynulých dnech vyjadřovali i další členové výboru.

30.8.2017 15:33 | Vyšetřovatel a dozorující státní zástupce dorazili

Pozvánku na dnešní schůzi dostali také vyšetřovatel případu Pavel Nevtípil a dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch. Poslanci na ně mají doplňující dotazy k policejní žádosti o vydání. Až po nich předstoupí před členy výboru Babiš a Faltýnek.

Vyšetřovatel případu Pavel Nevtípil a dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch.

30.8.2017 15:36 | Tejc: Důležitý je postoj státního zastupitelství

"Myslím, že je důležité spíše to, jak se k tomu staví státní zastupitelství. Počkám si až na jeho vyjádření, pak se rozhodnu," uvedl poslanec za ČSSD Jeroným Tejc při příchodu na debatu mandátového a imunitního výboru.

30.8.2017 15:37 | Babiš měl podle policejní žádosti úmysl podvodně získat dotaci

"Andrej Babiš měl v rozporu s podmínkami a účelem, pro který byla dotace od ROP Střední Čechy určena, dát představenstvu společnosti ZZN Pelhřimov pokyn k účelovému vyvedení společnosti ZZN, a to s tvrzeným úmyslem podvodně získat dotaci od Regionální rady ROP, a získat tak finanční prostředky na realizaci svého soukromého projektu rodinné Farmy Čapí hnízdo," píše se v policejní žádosti o vydání. Vyplývá to z dokumentů, které má redakce k dispozici.

30.8.2017 15:40 | Petrtýl do policejního spisu nahlédl

Poslanec za ANO František Petrtýl do policejního spisu nahlédl, ale prý z něj nic nevyčetl. Na otázku, zda v dokumentech našel informace o tom, že je kauza zpolitizovaná, odpověděl: "Nejsem právník, ale žádné důkazy jsem tam nenašel. Nechci to tak nazývat, ale já jsem tam nic nenašel, žádné důkazy." Nemyslí si, že by se Babiš s Faltýnkem dopustili něčeho nekalého. "Nepřipadalo mi to zvláštní. Beru to jako normální standardní legální kroky."

30.8.2017 15:42 | Společnost ZZN se úmyslně změnila v akciovou společnost, aby zakryla vlastnickou strukturu

Podle policejní žádosti představenstvo společnosti ZZN úmyslně změnilo firmu ze společnosti s ručením omezeným na akciovou společnost, aby zakrylo vlastnickou strukturu. Podle žádosti k tomu nebyl žádný jiný objektivní ekonomický ani podnikatelský důvod.

30.8.2017 15:45 | Plíšek bude hlasovat pro zbavení Babiše imunity

Člen výboru poslanec Martin Plíšek z TOP 09 se rozhodl, že podpoří návrh a bude pro to, aby sněmovna zbavila Babiše s Faltýnkem imunity. "Výbor bude mít dnes všechny potřebné informace a podle mého názoru dnes výbor může doporučit Poslanecké sněmovně další postup. Můžeme dnes hlasovat o tom, zda poslance doporučíme vydat k trestnímu stíhání," dodal Plíšek. Podle něj o nich mohou hlasovat zvlášť.

30.8.2017 15:47 | Dolejš: Udělal jsem si přesnější obrázek

"Bude zajímavé poslechnout si i názory státního zastupitelství," prohlásil poslanec KSČM Jiří Dolejš."Nedozvěděl jsem se nic překvapivého, ale udělal jsem si přesnější obrázek o tom, jak se shromažďovaly důkazní prostředky, jak to bylo obtížné a co ještě pánové budou muset na tomto úseku podniknout, pokud to budou chtít dopracovat až k obvinění," doplnil. "Zásadní argument pro to, že šlo o politickou kauzu, že byla prefabrikovaná a že nemá reálný základ, jsem nenašel," dodal.

30.8.2017 15:52 | Petrtýl ve spisu důkazy o politické manipulaci neviděl
30.8.2017 15:59 | Výbor by mohl rozhodnout už dnes

Podle předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslavy Němcové by výbor mohl dát doporučení sněmovně už dnes. "To, co žádost obsahovala, pro mé rozhodnutí stačí," řekla. Podobně se už v uplynulých dnech vyjadřovali i další členové výboru.

30.8.2017 16:01 | Z čeho jsou Babiš s Faltýnkem podezřelí

Babiše chce policie stíhat pro podezření z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie. Faltýnek je podezřelý z dotačního podvodu ve formě účastenství.

30.8.2017 16:04 | Plénum Poslanecké sněmovny

Organizační výbor navrhl, aby sněmovna o vydání Babiše s Faltýnkem hlasovala ve středu 6. září.

30.8.2017 16:09 | Členové výboru v zasedací místnosti

Sněmovní a mandátový výbor projednává žádost policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka.

30.8.2017 16:12 | Na Babiše se čeká

Novináři čekají na příchod Andreje Babiše. Šéf ANO měl být před výborem už před několika minutami, ale výslech policisty a státního zástupce se protáhl.

30.8.2017 16:15 | Státní zástupce i policista odešli

Policista a státní zástupce už výboru odpověděli na otázky a odešli.

30.8.2017 16:18 | Babiš už je u výboru
30.8.2017 16:19 | Babiš a Faltýnek se vystřídají po 15 minutách
30.8.2017 16:27 | Pelikán trvá na tom, že žádost o vydání Babiše má ovlivnit volby

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) trvá na svém vyjádření z týdeníku Respekt, že jedinou motivací žádosti policie o vydání poslanců ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání může být ovlivnění podzimních sněmovních voleb. Při jednání sněmovního ústavně právního výboru ve středu připustil, že svými slovy nepřispěl k politické kultuře v Česku.

30.8.2017 16:32 | Shrnutí kauz kolem Andreje Babiše

Babiš v poslední době řeší a vysvětluje celou řadu problémů - vedle Čapího hnízda také podezření ze zneužití finanční správy či z manipulace s médii. Přečtěte si v bodech přehledné shrnutí Babišových kauz. 

30.8.2017 16:37 | Fichtner a Tejc ještě před začátkem jednání

Na snímku odpovídají novinářům zleva místopředseda výboru Matěj Fichtner (ANO) a člen výboru Jeroným Tejc (ČSSD).

Na snímku odpovídají novinářům zleva místopředseda výboru Matěj Fichtner (ANO) a člen výboru Jeroným Tejc (ČSSD).

30.8.2017 16:41 | Babiš s novináři zatím nemluvil

Před příchodem na výbor Andrej Babiš s novináři nemluvil. Před Babišem před poslanci z výboru asi hodinu vypovídali policista Pavel Nevtípil a státní zástupce Jaroslav Šaroch, ani oni novinářům podrobnosti o svém vystoupení nesdělili. Bylo to delší, než původně členové výboru očekávali.

30.8.2017 16:43 | Tisková konference

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek (oba ANO) chystají po slyšení před poslanci tiskovou konferenci.

30.8.2017 17:00 | Babiš má výslech za sebou
30.8.2017 17:01 | Faltýnek jde před výbor
30.8.2017 17:03 | Babiš byl připraven
30.8.2017 17:05 | Babiš s novináři mluvil jen chvíli

"Já preferuju počkat na pana Faltýnka, pak vám to řekneme najednou," řekl Babiš na odchodu. S novináři mluvil jen pár vteřin, pak odešel. Vystřídal ho Jaroslav Faltýnek.

30.8.2017 17:07 | Babiš promluvil
30.8.2017 17:09 | Fotografie z místa
30.8.2017 17:16 | Babiš byl před komisí necelou hodinu

Výslech šéfa hnutí ANO trval necelou hodinu. Babiš ani Faltýnek se nechtěli s novináři bavit. Čekají na chystanou tiskovou konferenci, která má začít po výslechu Faltýnka.

30.8.2017 17:27 | Pitr: Na nahrávce jsou "hospodské kecy"

Kauzu kolem firmy FAU nehodlá Tomáš Pitr komentovat. Do celé aféry Pitra nepřímo zatáhl Babiš, který na tajně pořízené nahrávce tvrdí, že FAU koupil právě Pitr. Pitr Babišovy ostré výroky spíše omlouvá. "Jsou to jen takové hospodské kecy, navíc je to sestříhané," uvedl.

30.8.2017 17:46 | Jaroslav Faltýnek vyšel

Jaroslav Faltýnek je po výslechu. Snímek ho zachycuje ještě před výslechem.

Jaroslav Faltýnek

30.8.2017 17:47 | Tisková konference začíná

Tisková konference Babiše a Faltýnka právě začala.

30.8.2017 17:48 | Babiš na tiskové konferenci

"Když jsem byl na dovolené, dostal jsem zprávu, že policie požádala o vydání mě a pana Faltýnka, a od té doby čelím vašim dotazům bez toho, abych věděl, co v té žádosti je. Pravděpodobně všichni ji mají a já se s ní mohl poprvé seznámit až dnes. Je to neveřejný dokument a divím se, že v Reportérech ČT v ní paní doktorka Marvanová listuje a komentuje to."

30.8.2017 17:49 | Babiš: Moje rodina může vykonávat práva akcionářů

"Je absurdní, že chce někdo stíhat moji manželku za to, že prodala akcie svému bratrovi," řekl Babiš. "Nechápu, proč by moje rodina nemohla vykonávat práva akcionářů." 

30.8.2017 17:49 | Babiš stále opakuje, že kauza Čapí hnízdo má ovlivnit volby

"Já si myslím, že to stíhání je účelové. Že se nejedná o kauzu Čapí hnízdo, to nebyl žádný dotační podvod. V té žádosti jsou to domněnky, zkreslené představy a fabulace vyšetřovatele. Kauza Čapí hnízdo je kauza o to, kdo jak uspěje ve sněmovních volbách. O tom jsem přesvědčen. Je to o tom, aby tato kauza nám snížila preference, abychom neuspěli ve voblách a aby tradiční strany postavily vládu bez nás. Deset let stará kauza. Je úplně absurdní, některé ty argumenty v žádosti."

30.8.2017 17:51 | Babiš na tiskové konferenci

"Vypadá to, že v naší zemi nemáme jiné problémy než Čapí hnízdo," rozčílil se Babiš na své tiskové konferenci. "Od samého začátku bylo jasné, že Agrofert garantuje úvěr, nebylo to žádné tajemství. Načasování je absolutně jasné."

30.8.2017 17:58 | Faltýnek tvrdí, že policie sněmovně účelově zatajila některé důkazy

"Policie ve své žádosti tvrdí, že všichni tři účastníci věděli o tom, že se jedná o fiktivní převod akcií. A toto není pravda, to je prostě lež. Policie má tyto informace, ale sněmovně je zatajila. Jsou to důkazy, které vyvrací podezření mé osoby. Požádali jsme členy imunitního a mandátového výboru, kterým ta žádost k rozhodnutí stačí, aby si ověřili zatajené důkazy," uvedl Jaroslav Faltýnek.

 

30.8.2017 17:59 | Faltýnek na tiskové konferenci

"Vadí mi, že média včetně veřejnoprávní České televize tvrdí, že jsem byl členem orgánů společnosti Čapí hnízdo. Nevím, proč se mate veřejnost. Skutečnost se dá ověřit v obchodním rejstříku."

30.8.2017 18:02 | O doporučení vydání zatím ANO nejednalo

"O tom jsme nejednali. Budeme mít přesednictvo a v neděli máme programovou konferenci. Do příštího týdne se k tomu hnutí postaví a budeme mít stanovisko," uvedl Babiš.

30.8.2017 18:06 | Babiš na tiskové konferenci

"Mě ta kauza motivuje, protože ten establishment a lidi, kteří desítky let ovládají naši zemi… to musí stát hrozně moc peněz, ty nahrávky a kauzy. To musí někdo platit. A je jasné, že ten establishment udělá všechno pro to, aby mě zlikvidoval a odradil kandidovat. A o tom já neuvažuju. Říkám, že je to kauza," řekl Babiš.

30.8.2017 18:08 | Tisková konference skončila

Babiš ani Faltýnek na imunitním výboru nepožádali o zbavení imunity. Tisková konference prvních dvou mužů hnutí ANO skončila.

30.8.2017 18:13 | Jen pár otázek
30.8.2017 18:14 | Vystoupí imunitní výbor

Po Babišově tiskové konferenci bude následovat vystoupení členů imunitního výboru. Přesný čas ale není znám.

30.8.2017 18:30 | Že je vše podle něj účelové, nezapomněl Babiš připomenout i na Facebooku
30.8.2017 18:37 | Faltýnek ani Babiš neuvažují o tom, že by v nadcházejících volbách nekandidovali

"Beru to jako účelovou záležitost, která má minimálně nás dva znechutit od předvolebního boje. Možná ještě přijdou další věci, které nás od toho budou odrazovat," řekl Faltýnek.

Připomněl, že jeho i Babiše vyzvala ODS, aby se vzdali mandátu. "Možná by bylo dobře, aby kolegové začali u sebe. Mám pocit, že bývalý primátor a poslanec docent Svoboda je trestně stíhán. Bylo by dobře všem měřit stejným metrem," dodal.

30.8.2017 18:38 | Jaroslav Faltýnek na tiskové konferenci svou vinu v kauze Čapí hnízdo popřel

"Nešlo o fiktivní operaci, ale o oběžnou obchodní transakci. Já jsem těchto transakcí v Agrofertu prováděl desítky, možná i stovky," řekl předseda klubu poslanců ANO. "Jde o vytvoření mediální kauzy, který má poškodit naše hnutí před parlamentními volbami," dodal Faltýnek.

30.8.2017 18:47 | Média informují špatně, tvrdí Babiš s Faltýnkem
30.8.2017 18:51 | Výbor doporučil vydat politiky ke stíhání

Mandátový a imunitní výbor doporučil sněmovně vydat Babiše a Faltýnka ke stíhání v kauze Čapí hnízdo. "Mandátový a imunitní výbor doporučuje Poslanecké sněmovně vyslovit souhlas s tímto stíháním pana poslance Babiše. V případě pana poslance Faltýnka je rozhodnutí totožné," sdělila předsedkyně výboru Miroslava Němcová.

30.8.2017 18:55 | Němcová ocenila výslech státního zástupce

Miroslava Němcová ocenila, že výbor měl možnost mluvit se státním zástupcem i vyšetřovatelem. "Je dobré slyšet všechny strany. Nebylo to zásadní sdělení, pouze doplnění malých střípků," řekla.

Miroslava Němcová (ODS)

30.8.2017 18:57 | Zasedání bylo neveřejné, počet hlasů pro a proti je neznámý

Předsedkyně výboru Miroslava Němcová (ODS) novinářům po dnešním zhruba pětihodinovém jednání výboru řekla, že zasedání bylo neveřejné, proto nebude informovat o počtu hlasů pro a proti. Žádný člen ale nepožadoval další dokumenty.

30.8.2017 18:58 | Spis je připravený do fáze stíhání

"Státní zástupce konstatoval, že spis je připravený do fáze stíhání," popsal Jiří Dolejš.

30.8.2017 18:59 | Doporučení pro sněmovnu
30.8.2017 18:59 | Tisková konference členů mandátového a imunitního výboru
30.8.2017 19:00 | Podle Němcové policie nic nezatajila

Na dotaz, zda je pravda, že policie zatajila výboru některé důkazy, což řekl Andrej Babiš, Němcová odpověděla:
"Kdo má být vydán, brání se všemi prostředky, a z toho, co bylo předloženo, jsem nenabyla dojmu, že by nám bylo něco zatajeno, že by s námi orgány činné v trestním řízení hrály nekorektní hru."

30.8.2017 19:01 | O zbavení imunity se rozhodne zřejmě 6. září

Sněmovna bude o zbavení imunity Babiše s Faltýnkem hlasovat patrně 6. září. "Organizační výbor rozhodl, že tento bod bude zařazen. Sněmovna hlasuje o programu chůze a může dojít ještě k nějakým změnám," doplnila Miroslava Němcová.

30.8.2017 19:11 | Sklenák doporučil hlasovat pro vydání obou politiků ke stíhání

Předseda klubu poslanců ČSSD Roman Sklenák doporučí svým kolegům, aby na schůzi 6. září hlasovali pro vydání Babiše a Faltýnka.

"Poslanci mají k dispozici pouze doporučení výboru, který se tím zabývá intenzivněji. Vždy je to tedy velmi silné vodítko pro rozhodování. Budu doporučovat členům ČSSD, aby hlasovali pro vydání obou poslanců. Mám pocit, že většina sněmovny se takto rozhodne právě na základě rozhodnutí výboru," uvedl Sklenák.

30.8.2017 19:16 | Babiš s rozhodnutím výboru počítal, doporučení k vydání ho nepřekvapilo
30.8.2017 19:20 | Andrej Babiš v České televizi reagoval na doporučení sněmovního výboru:

"Žádné fiktivní smlouvy nebyly. Byly to reálné smlouvy, které byly podepsány, cena byla zaplacena bankovním převodem a akcie byly převzaty. Pan vyšetřovatel to neuvedl do té žádosti a fabuluje o nějakém spiknutí a nějaké fikci," popsal předseda ANO.

30.8.2017 19:47 | Dolejš se vyjádřil na Twitteru
30.8.2017 19:57 | On-line reportáž končí

Vážení čtenáři,

dnešní on-line reportáž z jednání mandátního a imunitního výboru sněmovny končí. Další dění budeme i nadále sledovat. 

Redakce HN

Související