Farmaceut Stanislav Havlíček pracuje v lékárně nedaleko Plzně. Nedávno si ale vzal půlroční pauzu a odjel do afrického Jižního Súdánu, kde se staral o chod a zásobování lékárny místní nemocnice Lékařů bez hranic.

Na misi mezinárodní humanitární organizace se vydal proto, že už se cítil vyhořelý a zklamaný z toho, jak si někteří čeští pacienti neváží péče, které se jim dostává, a sami se o své zdraví nestarají. "Z každého pacienta se stane pokorný beránek, až když mu je opravdu ouvej. Lidé chodí s nemocemi, za jejichž většinu nebo velkou část můžou sami. Mnohdy tu řešíme civilizační onemocnění, které v Africe nepotkáte, protože tam prostě není," vysvětluje Havlíček, který se ze své první mise vrátil v květnu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se