První máj slaví sociální demokraté, komunisté i hnutí ANO. Premiér Sobotka vyzval Babiše, aby se v kauze korunových dluhopisů zachoval jako chlap a zároveň oznámil, že jeho strana navrhne další zvýšení minimální mzdy. Babiš rezignovat odmítá. Na pražském Petříně slaví svátek stovky lidí.

Sociální demokraté slaví První máj na Střeleckém ostrově v Praze za účasti ministrů Marksové a Ludvíka. Prvomájová akce hnutí ANO se koná na pražské náplavce na salonní lodi Nepomuk, kam dorazil předseda strany Andrej Babiš a také ministři Pelikán, Stropnický a Brabec. Největší zájem byl právě o vicepremiéra.

"Babiš by se měl zachovat jako chlap," řekl premiér Bohuslav Sobotka v pondělí k dění kolem korunových dluhopisů a případného odstoupení ministra financí Andreje Babiše. Premiér zároveň oznámil, že ČSSD navrhne, aby se od příštího roku zvýšila minimální mzda o 1200 korun na 12 200 korun hrubého. Pokud se to povede, dosáhne podle něj minimální mzda zhruba 40,5 procenta průměrného platu.

"Nevidím nejmenší důvod, proč bych měl rezignovat. V politice mám velmi dobré výsledky. Je to zoufalá akce ČSSD, která má nějaké preference. Pan premiér se zaměřil na mě a chce mě za každou cenu dostat z politiky a já si myslím, že to je škoda, že to poškozuje tuto vládu. Ta vláda je úspěšná i díky mně," řekl Babiš. Sobotka se k možnému odvolání Babiše vyjádří v úterý.

Zbývá vám ještě 70 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se