Miloš Zeman bude příští rok obhajovat prezidentský post.

"Politická prohlášení by měla zaznít jako výstřel z děla. Politická prohlášení by neměla být obalována do bahna lží. Proto vám oznámím, že jsem se rozhodl znovu kandidovat na funkci prezidenta republiky," sdělil ve čtvrtek tisícovce svých nejbližších na Pražském hradě.

O den později na oficiálním brífinku uvedl, že je sice "starý a unavený", ale "baví ho hájit zájmy České republiky". Zároveň sdělil, že nepovede žádnou kampaň, nebude se účastnit rozhlasových nebo televizních diskusí ani útočit na protikandidáty.

Vyjádřil se také k dřívější návštěvě podnikatele Petra Kellnera na Hradě. Odmítl, že by se s ním bavil o financích, připustil nicméně, že ho Kellner bude doprovázet na květnové cestě do Číny.

Jaká má být role Petra Kellnera po boku prezidenta Miloše Zemana před volbami v roce 2018? Co Zemana vedlo k tomu, že se rozhodl znovu kandidovat? Jaký je jeho zdravotní stav? A co říká na svého nového vyzyvatele, bývalého šéfa Rusnokova kabinetu Karla Štogla, který svou kandidaturu oznámil v pondělí? Ptát jste se mohli hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. 

 

Online rozhovor

Online rozhovor byl ukončen. Již nelze položit nový dotaz.
Dagmar
Dobrý den, prezident prohlásil, že se nebude účastnit žádných diskusí, přitom od čtvrtka začíná na Barrandově s diskusemi s diváky. To není žádná kampaň? Proč se chce takto zviditelňovat, když tvrdí, že to dělat nebude?
Přeji krásné odpoledne z Pražského hradu, pan prezident poskytuje pravidelně rozhovory různým médiím. Je to součást prezidentské práce. Každý prezidentský kandidát si může zvolit svou strategii, to je bytostné právo. A tuto strategii zhodnotí občané v přímé volbě prezidenta republiky. Rozhodnutí neúčastnit se televizních a rozhlasových debat samozřejmě platí. Tyto debaty jsou příležitostí pro protikandidáty představit svůj program, pokud tedy nějaký budou mít.
Jiří Ovčáček
Husak
Dobry den Chci se zeptat pane Ovcacku prijede se osobne podivat na pana Kocise v jeho domovine? A co pan prezident rekl k jeho nedavne aktualizaci k 5.3. k 6360 obrazku? Dekuji a tesim se na odpoved
Dobrý den, pan Kočiš se s panem prezidentem setká v rámci plánované návštěvy Středočeského kraje, to už je vlastně taková pěkná tradice. Osobně se těším na nový obrázek vytvořený u příležitosti oznámení kandidatury pana prezidenta. Pokud jde o počet obrázků, je to úctyhodné číslo.
Jiří Ovčáček
nat
Dobrý den, s kolika občany denně se/ v průměru/ na svých cestách po regionech, setká prezident denně? Jsou někde k vidění záznamy z těchto zajímavých setkání ? Děkuji.
Dobrý den, jsem velmi rád, že na debaty s panem prezidentem v krajích přichází stále více občanů. Během jediného dne jsou jich tisíce. Diskuse s občany vysílá živě OVTV prostřednictvím facebookové stránky pana prezidenta. Videozáznamy se zde pak ukládají, takže se zpětně můžete na tyto debaty podívat. Vřele doporučuji. Zjistíte, jak často média průběh těchto setkání zkreslují.
Jiří Ovčáček
Petr Novák
Dobrý den, jakou hodnotu má vlastně vyjádření Miloše Zemana když je usvědčeným a Nejvyšší správním soudem (Vol 39/2013 - 51) uznaným lhářem a dokonce porušovatelem volebního zákona. Je tedy vůbec morálně správné, aby takový člověk znovu kandidoval?
Dobrý den, Nejvyšší správní soud výsledek přímé volby prezidenta republiky potvrdil a odmítl všechny stížnosti. To jsou prostě fakta.
Jiří Ovčáček
Edgar
Pan prezident už bez pomoci nezvládá chodit a má problém i se stáním na místě. Při delší řeči mu nestačí dech. Nemyslíte že by bylo pro pana prezidenta důstojnější odejít do ústraní? Myslíte si že dalších 5 let ve funkci vůbec vydrží?
Dobrý den, děkuji za upřímnou starost o pana prezidenta. Vydrží. Pan prezident zvládá mimořádně náročný program, při kterém by mladší politik padl v mdlobách k zemi.
Jiří Ovčáček
Anna Moravcová
Podle toho jak se pan prezident pohybuje by měl odjeti na Vysočinu a užívat si stáří já jsem obyčejná žena a za takový pohyb jako má pan prezident bych se styděla jsou tu mladší kteří mohou náš stát reprezentovat lépe.
Dobrý den, pan prezident nechce odcházet od rozdělané práce pro naši krásnou zemi. Proto se rozhodl znovu kandidovat. Na Vás je, abyste svůj názor projevila účastí ve volbách. Dodat mohu, že volba prezidenta republiky skutečně není módní přehlídka.
Jiří Ovčáček
Eva Broučková
Dobrý den, ne, že by jste mi odpověděl, ale najde se mezi nejbližšími pana prezidenta někdo, kdo by se ze něj alespoň trochu zastyděl, když lže, dělá ostudu zemi apod. ? Nebo jste tam všichni ze srdce přesvědčeni, že to tak má být a je to v pořádku ? Děkuji.
Dobrý den, nesmíte tolik podléhat hloupým klišé, která šíří čeští novináři. Pan prezident za čtyři roky ve funkci vykonal ve prospěch České republiky mnohé. Ať už jde o podporu ekonomické diplomacie nebo třeba navázání skvělých vztahů s prezidenty USA, ČLR a Ruska. Připomnám i setrvalou podporu Státu Izrael. Jsem velmi rád, že v dubnu pan prezident v New Yorku obdrží od významných židovských organizací ocenění "Bojovník za pravdu".
Jiří Ovčáček
Petr
Proč Zeman lhal, že nebude mít poradce, ve skutečnosti jich má 12 a platí jim i kanceláře na Hradě? A navíc lže, že si na to nepamatuje, když má přece skvělou paměť a pamatuje si člínek vpravo dole který neexistuje. Kdo lže...
Dobrý den, pan prezident o tématu hovořil veřejně včera, kdy uznal, že tato slova nebylo možné naplnit. Každý politik potřebuje poradce. Třeba pan premiér jich má kolem třiceti.
Jiří Ovčáček
Honza
Ještě stále věří Zeman, že na Ukrajině nějsou ruští vojáci? Proč rušit saknce (které míří na Zemanovy přátele Putina a spol.), když neplní Minské dohody a stále nevrátilo Krym Ukrajině k čemuž se zavázalo v r.1993?
Dobrý den, není žádným tajemstvím, že na obou stranách občanské války na Ukrajině působí zahraniční žoldáci. Sankce jsou jen kontraproduktivní, mají efekt "obležené pevnosti" a ruského prezidenta tak vnitropoliticky posilují. Ekonomicky poškozují jak Rusko, tak EU. Je třeba důsledně trvat na dodržování Minských dohod, tento názor pan prezident sděloval už mnohokráte. Stejně jako stanovisko, že v případě Krymu jde o anexi.
Jiří Ovčáček
Filip Novotný
Dobrý den, pane Ovčáčku, jak vzpomínáte na své angažmá v redakci Haló novin? Co vám tato zářná štace dala do života?
Dobrý den, jistěže! Co mi dala? Jelikož jsem pracoval jako parlamentní zpravodaj, poznal jsem zákulisí české politiky. Dodnes z této zkušenosti těžím.
Jiří Ovčáček
Dostal
Jaké znalosti má Zeman o řízení letového provozu, když tvrdil, že když on přijel včas tak za zpoždění můžou kontroloři? Kolik hodin má odstudovaných na Řlp?
Dobrý den, když udělám chybu, omluvím se. A přesně to se stalo v případě Řízení letového provozu. Jeho pracovníkům jsem se veřejně omluvil.
Jiří Ovčáček
Jiří K.
Dobrý den, dle svého vyjádření pil ještě v roce 2013 Miloš Zeman šest skleniček vína a tři panáky tvrdého denně. Pokračuje v této tradici i nyní? Podle jeho mediálního vystupování bych řekl, že si výše uvedenou denní dávku lupne hned ráno najednou. Můžete prosím tuto informaci potvrdit? Děkuji.
Dobrý den, máte špatné informace. Zřejmě příliš čtete dílka některých komentátorů.
Jiří Ovčáček
Zemanek
Zeman tvrdí, že nebude urážet ostatní kandidáty - je to zase jeho nějaká lež jako s tím článkem v Rudém právu vpravo dole? A týká se to i vás, ze nebudete dětinsky urážet jiné?
Dobrý den, tento závazek pan prezident samozřejmě splní. Pokud jde o mne, opravdu nemám ve zvyku někoho urážet. Nevylučuji ovšem, že budu na některé výroky prezidentských kandidátů reagovat. I to patří k mé trojjediné práci.
Jiří Ovčáček
Sobota
Kdy pan Zeman zavede v Čr praktiky zabíjení a věznění svých odpůrců, kterým se naučil v Číně a Rusku když se tam učil jak stabilizovat společnost? Pozn. dvě otázky z publika při návštěvě podniku nejsou seriózní diskusí. Děkuji.
Dobrý den, pan prezident je bytostný demokrat a takové praktiky jsou mu cizí. Mohu tedy Vaši obavu rozptýlit. Pokud jde o výrok o stabilizaci, pan prezident poukazoval na to, jak výrazně se čínská společnost posunula od temného období "kulturní revoluce", která přinesla smrt milionům nevinných lidí. K debatám - doporučuji sledovat OVTV a teprve pak pronášet hodnocení.
Jiří Ovčáček
Singer
Dobrý den, Mám si prezidentův slib, že se nebude účastnit rozhlasových a televizních debat, vyložit tak, že spoléhá na výhru v prvním kole? Nebo se dočkáme toho, že pokud pan prezident postoupí do druhého kola, bude protikandidát v televizním duelu solo? Nebude to příliš velká výhoda?
Dobrý den, jak jsem už uvedl, každý prezidentský kandidát má bytostné právo zvolit si svou strategii. Rozhodnutí pana prezidenta platí i pro druhé kolo.
Jiří Ovčáček
Jaroslav Zeman
Dobrý pane mluvčí, skutečně existuje lékaři vydaná zpráva, že je "Miloš Zeman na výkon politické funkce zdravý dost"? Vypadá to, jako by tedy výkon politické funkce vlastně nepotřeboval žádnou energii.
Dobrý den, pan prezident absolvoval řadu lékařských vyšetření, včetně magnetické rezonance a CT. O svém zdravotním stavu hovoří zcela otevřeně a nic nezatajuje. Cukrovka se zlepšila na 6,9, polyfunkční neuropatie se nezhoršuje. Jiné zdravotní potíže nejsou. Pokud Vás zajímají další podrobnosti, OVTV pořídila záznam páteční tiskové konference pana prezidenta, kde o zdravotním stavu hovořil. Video naleznete na facebookové stránce pana prezidenta.
Jiří Ovčáček
Petr Žantovský
Dobrý den pane Ovčáčku, zajímá mne jako odborníka, kdo povedu tedy dabatu ve volební kampani za Miloše Zemana, facebook, twiter, vy, Nejedlý, Mynář, Buriánová.....
Dobrý den, pan prezident kampaň nechystá, bude se plně soustředit na svou práci pro občany České republiky. Stejně tak bude dál vykonávat svou práci tiskový mluvčí.
Jiří Ovčáček
Petr Kubera
Dobrý pane Ovčáčka, jste s panem prezidentem v důvěrném styku, tedy jak velkým přítelem pana prezidenta je pan Jindich Forejt a jak velkým a důvěrným přítelem byl vás? S kým dalším se pan Forejt na Hradě přátelil? Je problém, když najednou vrátil bezpečnostní prověrku?
Dobrý den, pan prezident si velmi váží práce, kterou Jindřich Forejt v pozici šéfa protokolu odvedl. Nic více není třeba dodávat.
Jiří Ovčáček
Leoš Sobotka
Dobrý den,nedávno pan prezident prohlásil,že lidé s průměrným důchodem nebudou žít o žebrácké holi pokud za měsíc pobytu v nemocnici zaplatí 3.000kč. Chci se tedy zeptat zda si pan prezident uvědomuje,že tito lidé stále musí platit za nájem/energie i v době hospitalizace a nakonec jim opravdu ani na tu hůl nezbude? Když k tomu připočteme jeho nacionalistický akcent a podporu výhradně pravicovým proudům v zahraničí (Trump,Hofer) proč o sobě stále tvrdí že je levicový prezident když tomu tak není
Dobrý den, je samozřejmostí, že případné poplatky za pobyt v nemocnici by byly nastaveny tak, aby nikoho existenčně neohrozily. Jde například o sociální zastropování nebo ustanovení, že nízkopříjmové skupiny poplatek nehradí. Pan prezident je levicovým prezidentem. Tento fakt je o to více viditelný v situaci, kdy se některé nejmenované levicové strany posunuly do středu. U Donalda Trumpa je sympatické, že plní sliby, které dal voličům. Pan prezident také oceňuje postoje k islámskému terorismu a nelegální migraci.
Jiří Ovčáček
Jiří Karpíšek
1) našel pan Ovčáček zmíněný Peroutkův článek o Hitlerovi? 2) zůstane pan Mynár ve funkci bez prověrky a co případně při druhém volebním období? 3) co bylo předmětem schůzky pana prezidenta a pana Kelnera před oznámením kandidatury a kdo jí inicioval? 4) Proč slibované čínské investice nedosáhli v roce 2016 hodnot oznámených panem prezidentem po podpisu česko-čínské dohody? 5) jak je na tom zdravotně pan prezident? 6) Berou lidé v okolí pana prez. běžně drogy, jako pan Forejt?
Dobrý den, tak tedy hezky popořádku: 1) Nenašel, ale ve volných chvílích pátrá dál. 2) Pan kancléř využil, a to je právo každého občana, opravné prostředky. Vyčkejme, jak rozhodne soud. 3) Přesně to, co jsme uvedli v tiskové zprávě. Ekonomické vztahy s USA, ČLR a Ruskem. Tyto země plánuje pan prezident letos navštívit. Setkání bylo uspořádáno po vzájemné domluvě. 4) Čínské investice v ČR postupně rostou. Nelze samozřejmě očekávat, že uvedený objem bude dosažen za několik málo měsíců. 5) Již jsem odpovídal. Nemusíte mít starost. 6) Nikoliv.
Jiří Ovčáček
Pavel
Dobrý den, povězte nám prosím, v čem mu radí s. Nejedlý. Děkuji
Dobrý den, v oblasti energetiky.
Jiří Ovčáček
Jan Oplt
Vážený pane Ovčáčku. Před volbami pan prezident veřejně prohlašoval, že pokud se dostane do funkce, nebude nikterak zasahovat do jmenování velvyslanců. Jedním z jeho prvních prezidentských počinů byla výrazná podpora jmenování paní Klausové do funkce velvyslankyně v Bratislavě. Je pan prezident lhář?
Dobrý den, je velmi dobře, že v této velmi důležité záležitosti funguje komunikace mezi Hradem a Černínským palácem. Co více si přát. Paní Klausová je skvělá velvyslankyně.
Jiří Ovčáček
Jiří
Dobrý den, Můžete prosím čtenářům sdělit, čí byl ten Range Rover za cca 3 mio CZK před kterým se pan President nechal vyfotit na lyžích ?
Dobrý den, tento vůz není "hradní", ale policejní.
Jiří Ovčáček
Honza
Dobrý den, je někde seznam akcí, kterým pan prezident udělil svoji záštitu?
Dobrý den, záštity eviduje sekretaritát pana prezidenta. Pokud Vás nějaká konkrétní zajímá, napište mi na mail jiri.ovcacek@hrad.cz. Vzhledem k tomu, že čas určený tomuto rozhovoru vypršel, je toto poslední odpověď. Převelice se omlouvám těm, na které se nedostalo. Přeji čtenářům iHNed.cz krásný zbytek dne!
Jiří Ovčáček
Petr Novák
Dobrý den pane Ovčáčku, skutečně Nejvyšší správní soud v rozsudku (Vol 39/2013 - 51) konstatuje, že porušování volebního zákona Milošem Zemanem nemělo rozsah, který ovlivnil voliče natolik, aby mohl vyhrát oponent, ovšem Nejvyšší správní soud také nikde v rozsudku nezdůvodňuje, jak takové věci dospěl. Tedy ještě jednou morálně možné, aby porušoval volebního zákona Miloš Zeman kandidoval?
Honza
Dobrý den, nebylo by možné, že by byl na stránkách Hradu tzv. poradní dotazník, kde by mohli lidé vyjádřit, zda si přejí v nějakém případě veto zákona, milost, záštitu akci, schválit kontroverzního profesora či velvyslance atd. Samozřejmě se rozhodne sám prezident, ale jako poradní hlas při rozhodnutí, protože prezident je zástupcem lidu. Také by pak mohl prezident říci, že tolik lidí hlasovalo pro např. veto zákona - mělo by to teda větší váhu.
Honza
chystá se pan prezident alespoň vyplnit tzv. volební kalkulačku pro prezidentskou volbu? Zde pak lidem podle svých odpovědí vyjde jim nejbližší kandidát. Mnoho lidí to ovlivní. Děkuji.
Honza
Do kterých zahraničních zemí se letos pan prezident chystá? A které hlavy států letos přijme na Pražském hradě? Chystá se odložená návštěva uzbeckého a turkménského prezidenta v Praze?
Jana
Pan Zeman sliboval, ze bude prezidentem spodnich 10 mil. obcanu. Zatim to vypada na to, ze je prezidentem pouze svych podporovatelu a patolizalu, bohatych oligarchu a tech, kteri si mohou dovolit koupit vstupenku na ples s nim za 8000 korun. Podarilo se mu cilene rozestvat obyvatele nasi zeme. Vsechny ty, kteri s nim nesouhlasi, vulgarne a arogantne urazi, nazyva je idioty, pomatenci a kavarenskymi povaleci a sve funkce zneuziva k tomu, aby se mstil. Jeho motem se stala "LEZ A NENAVIST"
Jan Winter
Kdo financuje Zemanovu kampaň? Lukoil jako obvykle?