Účastníci pochodu na podporu syrského města Aleppo dorazili v neděli do Prahy. Několik desítek jich po Vánocích vyrazilo z Berlína, na část trasy přes hlavní město se průvod rozrostl asi na 200 lidí. Účastníci prošli kolem syrské a ruské ambasády. Zastavili se také u Palachova pomníku na Alšově nábřeží.

Pochodem, který iniciovala novinářka a blogerka Anna Albothová, chtějí účastníci vyjádřit solidaritu s lidmi nejen v Aleppu. "Když se k nám lidé na chvíli připojí a potom půjdou domů, třeba se nad situací v Aleppu zamyslí," řekla v neděli Albothová.

Příchod průvodu doprovázel křik několika odpůrců. Volali například "Jděte, odkud jste přišli" nebo "One way ticket" (jednosměrná jízdenka). Na jejich transparentech byl například portrét syrského prezidenta Bašára Asada s nápisem Bašár je pašák. Na dalších byly snímky ruského prezidenta Vladimira Putina nebo budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Průvod od syrského velvyslanectví zamířil k nedaleké ruské ambasádě. Odpoledne vedla jeho trasa kolem Úřadu vlády a přes náměstí Jana Palacha a Karlův most k Lennonově zdi na Malé Straně. Účastníci spoléhají na pomoc místních. "Reakce jsou skvělé. Hodně pomáhá církev, mohou bydlet na farách, dostávají tam jídlo," řekl Tomáš Kozel z podpůrného týmu, který se stará o pochodující na české části cesty.

Aktivisty však čekají ještě zhruba tři tisíce kilometrů. Přes Českou republiku půjde pochod za mír několik týdnů, do Vídně by měl dorazit na konci ledna. Z Rakouska pak bude pokračovat proti směru tradiční cesty uprchlíků přes Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Makedonii a Řecko do Turecka. Pokud se jim to podaří, chtěli by aktivisté dojít nakonec právě až do Aleppa na severu Sýrie.