Tenistka Petra Kvitová byla v úterý ráno přepadena ve svém bytě v Prostějově. Podle mluvčího fedcupového týmu Karla Tejkala je dvojnásobná wimbledonská vítězka v péči lékařů v Brně. Kvitová se údajně při přepadení bránila a má řezné rány na levé ruce, v které drží raketu. Lékaři rozhodli, že zraněnou ruku je třeba operovat. "Na základě konzultací bylo rozhodnuto a v tuto chvíli se Petra podrobuje operaci ruky. Po skončení zákroku budeme informovat o jejím stavu," uvedl mluvčí Kvitové Karel Tejkal.

"Děkuji všem za vzkazy a podporu. To, co se mi stalo, nebylo rozhodně nic příjemného, ale je to za mnou. Teď je pro mě hlavní, aby doktoři zjistili, jak je na tom moje ruka. Věřím jim a věřím, že to dobře dopadne. Mám tu nejlepší péči a jsem ve spojení se svými nejbližšími. To nejhorší už mám za sebou. Ještě jednou díky, že na mě myslíte. Nebojte se o mě," citoval Kvitovou Tejkal.

Tejkal uvedl, že s Kvitovou telefonicky mluvil asi 20 minut a bývalá světová dvojka normálně komunikuje. "Má i smysl pro černý humor. Ani není v šoku. V klidu jsme se bavili o tom, co se stalo, i o životě," řekl Tejkal.

"Šlo o náhodný kriminální čin. Byla přepadena ve svém bytě a je v péči lékařů, ale zranění neohrožuje její život," oznámil Tejkal v úterý dopoledne.

Pachatel se podle policie dostal do bytu lstí. Z místa činu uprchl a policisté po něm intenzivně pátrají, řekl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek.

Podle Kořínka se přepadení odehrálo před 08.30. "Prověřujeme případ násilné trestné činnosti, kdy dosud neznámý pachatel v bytě přepadl šestadvacetiletou ženu. Poté z místa utekl, žena utrpěla zranění. V současné době je prověřování na začátku, nicméně si odtud něco odnesl," řekl Kořínek.

Podle policie je pachatelem muž přibližně ve věku 35 let, 180 centimetrů vysoké štíhlé postavy, světlé barvy pleti. Muž měl hnědé oči, na hlavě světlou čepici, takzvanou bekovku.

"Na sobě měl oblečenou světle hnědou bundu a přes rameno měl pověšenou tašku," doplnil policejní mluvčí. Policie žádá případné svědky, kteří by o hledaném muži mohli poskytnout jakoukoliv informaci, aby se obrátili na policii nebo na linku 158.

Prostějovský Večerník uvedl, že tenistka má pořezané prsty, údajně jsou zasaženy i šlachy a ve hře je operace. Přesný rozsah zranění ale není znám. Mluvčí záchranné služby Zdeněk Hošák řekl, že žena byla zraněna na prstech, nešlo však o vážné poranění.

Kvitová v úterý oznámila, že se kvůli pomalejšímu hojení únavové zlomeniny zánártních kůstek pravé nohy nezúčastní Hopmanova poháru. Příští týden plánovala, že začne nohu postupně zatěžovat, a chtěla stihnout turnaje v Austrálii.

V úterý dopoledne se měla vítězka Wimbledonu z let 2011 a 2014 a pětinásobná fedcupová šampionka v Brně zúčastnit dětské charitativní exhibice.

"Je to strašné. Nevím, co k tomu říci. Tohle jsou věci, které jsou pro nás všechny hrozně šokující," řekla Lucie Šafářová bezprostředně poté, co se zprávu o napadení fedcupové spoluhráčky dozvěděla. "Myslím si, že nic takového by se dít nemělo. Obecně. Ať už nyní to, co se děje v Berlíně, nebo i to, co se přihodilo Petře," dodala Šafářová.

Přiznala, že se v dnešní době obává i cestování. "Vystupujeme na obrovských sportovních akcích. Dnes už i při nich jsou pochyby, i když pořadatelé dělají stále větší a větší bezpečnostní opatření. To, co se stalo Petře, se může stát komukoliv z nás. Mám z toho husí kůži," uvedla Šafářová.

Související