"Nekandiduji proti někomu, ale pro něco." Tuto větu textař a skladatel Michal Horáček pronesl už během oznámení kandidatury na prezidenta. Nakonec se však o křeslo české hlavy státu stejně bude muset s někým utkat a velice pravděpodobně to bude současný prezident Miloš Zeman.

Aby mu voliči, třeba i ti Zemanovi, uvěřili, chce se vydat cestou transparentnosti. Na svém webu už zveřejnil spis, který na něj vedla StB, lékařské zprávy nebo záznam o studiu. "Můžete si stáhnout i mou disertační práci a posudky oponentů. Hlavně však mé plné majetkové přiznání," odpověděl Horáček na jeden z dotazů čtenářů HN.

Do antikampaně, například proti Zemanovi, se pouštět nehodlá. "Nebudu přispívat k další zlobě a zášti tím, že bych zášť sám šířil. Ostatně lidé mi často řekli, že i oni mají té soutěže 'kdo koho víc urazí' po krk," odpověděl Horáček.

Pokud by se stal prezidentem, osobně a neoficiálně by se setkal s dalajlamou. "I prezident Obama to tak udělal, přičemž zdůraznil, že teritoriální integritu Číny jeho země respektuje. I já vnímám potenciál obchodních vztahů s Čínou a také to, že má hlubokou kulturní tradici," dodává kandidát na prezidenta.

V podobném duchu chválí i Rusko. "Moje babička je Ruska a já mám k Rusům pěkný vztah. I k Rusku - pokud tedy zůstane v Rusku. Ruská federace a Čína jsou velké země plné talentovaných lidí, přeji si spolupráci s nimi. Nikoliv však na úkor svazků s našimi euroatlantickými spojenci," odpovídá Horáček, který už několikrát zopakoval, že pevně stojí za členstvím České republiky v NATO.

Z věcí, na kterých by chtěl zapracovat, zmiňuje například armádu. "Protože prezident je i vrchním velitelem našich ozbrojených sil, zasadím se o podstatné zvýšení bojeschopnosti naší armády, což je po léta zanedbávané téma," míní Horáček.

Michal Horáček v on-line rozhovoru odpovídal přes dvě hodiny. Jeho názory si můžete přečíst níže.

Online rozhovor

Online rozhovor byl ukončen. Již nelze položit nový dotaz.
J.Dvořák
Dobrý den pane Horáčku, koho byste si v případě zvolení vybral do nejužšího týmu za spolupracovníky na Pražský hrad?
Dobrý den všem. Zajíci se sčítají až po honu, a hon ještě ani nezačal. Nicméně ano, o takových spolupracovnících přemýšlím. Hledám je v okruhu lidí, jako je Eliška Wagnerová (právo), Magda Vášáryová (země V4 a energetika), Petr Kolář (zahraniční politika), doc Císař a Saša Uhlová (sociální otázky) a mnoho dalších, kteří mají za sebou zkušenosti a publikace.
Michal Horáček
Miroslav Plašil
Dobrý den, pane Horáčku, mám jeden dotaz. Nedávno na dotaz, jak jste se za minulého režimu dostal do USA, jste odvětil, že jste jel za sestrou do Francie a potom na výlet do USA.To jste nepotřeboval vízum...? Nějak ty Vaše cesty tehdy na západ jsou přinejmenším zvláštní.
Vízum jsem samozřejmě potřeboval. Ale možná se ptáte na výjezdní doložku. Ano, dostal jsem ji. Moje sestra nebyla emigrantka, ale byla legálně provdaná na Západ. Podle Helsinských dohod musel návštěvy přímých příbuzných povolovat i bolševik. Často to nedodržel - a to v případě, že ti příbuzní byli podle něj zločinci, protože emigrovali nelegálně. Moje sestra tam žila legálně. Pokud Vás to zajímá: žije tam s tímtéž manželem dodnes, má tři děti a šest vnuků.Více informací na mých webových stránkách www.michalhoracek.cz. Potěší mě, když se s nimi seznámíte.
Michal Horáček
Viktor Malina
Dobrý den, jak se stavíte k otázce Benešových dekretů? Jaký je Váš názor na jejich historickou obhajitelnost a jste ochoten diskutovat s protistranami o změnách jejich platnosti? Přeji Vám poklidnou kampaň.
Jaroslav Matuška
Vářený pane Horáčku, mám Vás rád jako spisovatele, textaře. Volil jsem Miloše Zemana. Pokud se bude znovu ucházet o prezidentský post, s největší pravděpodobností můj hlas /nikoliv mé manželky/ dostane znovu. Prosím, jestli můžete sdělit, kolik jste vydělal za minulého režimu na sázkách v Chuchli. Děkuji za odpověď.
Vážený pane Matuško, s lidmi, kteří mi říkají, že volili současného pana prezidenta se na svých cestách do regionů setkávám týden co týden. Obvykle dodávají: pochopte to, copak jsem mohl volit pana Schwarzenberga? Chápu to, je to legitimní a dodávám: důležité je, že jste šel volit. Ohledně mé hráčské zkušenosti: nevedl jsem si o tom deník. Někdy jsem vyhrával, jindy prohrával - to je podstata hry. V roce 1980 to bylo v plusu, v roce 1989 ve velkém mínusu, to jsem prohrál i všechny peníze, které jsem obdržel za velmi úspěšná alba s Petrem Hapkou. Do "kapitalismu" jsem pak vstupoval úplně bez prostředků.
Michal Horáček
Tomáš Dvořáček
Co byste změnil na přímé volbě prezidenta ČR?
Nic. Jsem jejím zastáncem.
Michal Horáček
Tomáš Dvořáček
Jaký máte názor na politiku Babiše?
Jana Šťovíčková
Dobrý den, není Vám trapné chtít kandidovat na prezidenta, když si přečtete vyjádření občanů o původu Vašeho majetku a Vaší činnosti před r.89? Díky za odpověď, hezký den.
Není. Naopak, jsem na svůj životní příběh přiměřeně hrdý. Nikdy jsem nebyl komunista, svazák, donašeč StB. Vzdělával jsem se a obdržel novinářskou cenu v zahraničí. Podílel jsem se na mnoha albech, které se staly součástí životů mých spoluobčanů, napsal devět knih, výrazně asistoval a asistuji potřebným. Ve vzdělávání se jsem pokračoval a v roce 2011 získal PhD. Zejména se však nemám za co stydět - v podnikání jsem se nikdy neúčastnil privatizace, nechtěl jsem nějaké granty a jinou pomoc státu a nežádal ani o dotace v ČR ani od EU. Všechno jsem si odpracoval ze skromných počátků.
Michal Horáček
Viktor Mlčák
Pane Horáčku, pokud budete zvolen prezidentem, budete se na oficiální úrovni setkávat s Dalajlámou? Naši podnikatelé si zaslouží vědět, zda v příštích letech budou moci obchodovat s Čínou, či nikoliv. Předem děkuji za nevyhýbavou odpověď.
Na oficiální úrovni nikoli. Podobně jako 51 hlav jiných států bych se s ním na úrovni neoficiální sešel rád. Je to nositel Nobelovy ceny míru a jistě by mi mohl říci leccos inspirativního. I prezident Obama to tak udělal, přičemž zdůraznil, že teritoriální integritu Číny jeho země respektuje. I já vnímám potenciál obchodních vztahů s Čínou a také to, že má hlubokou kulturní tradici.
Michal Horáček
David Babůrek
Dobrý den pane Horáčku, vzhledem k průběhu prezidentských voleb 2013 mi dovolte následující otázku: Jste zcela připraven na nevybíravé útoky na Vaši osobu i na Vaše blízké od bývalých či současných komunistů, ruských propagandistických serverů, nacionalistů a dalších příznivců MZ?
Připravit se na to nelze. Pět minut po ohlášení kandidatury zavalil můj profil na FB a vůbec veřejný prostor masivní útok trollů, šířících lži a nadávky. Beru to tak, že mou kandidaturu berou síly, zastoupené například aeronetem (který zájmům naší země rozhodně neslouží) velmi vážně.
Michal Horáček
Rudolf Vávra
Pane Horáčku, co řeknete na to, že nemáte v případě kandidatury pana prezidenta Zemana ani tu nejmenší šanci vyhrát? Žádný prezident po roce 1989 neměl u občanů takovou důvěru, jako právě nynější prezident, a ta představuje skoro 60 %.
Za názor děkuji, nicméně spolehnu na to, že svůj verdikt občané teprve vydají. Slibuji, že jakémukoli vítězi budu blahopřát jako první.
Michal Horáček
Tonda
Jaký máte názor na přijímání uprchlíků z muslimských zemí? Jak moc se liší od Miloše Zemana?
Jistě nejsem ten, kdo se u nás označuje jako vítač či sluníčkář. Přesné znění mého postoje si prosím přečtěte v mém Programu na www.michalhoracek.cz.
Michal Horáček
Martin Goldschald
Zajímá mne, jaké stanovisko zaujímáte k EU, USA, NATO, Německu, euru, Rusku a k nám, sudetským Němcům žijícím na území ČR.
Zajímá-li Vás to hlouběji, seznamte se prosím se všemi otázkami, které mi kladete, na www.michalhoracek.cz. Takto mohu říci aspoň to, že považuji členství naší vlasti v euroatlantických strukturách, zejména v NATO, za důležité a že se k němu, stejně jako naše vlády, mezinárodní smlouvy a dokumenty jako Bezpečnostní strategie státu hlásím.
Michal Horáček
Lenka Marková
Vážený pane Horáčku, jaký je Váš názor na církevní restituce?
Karolína Novotná
Dobrý den, pane Horáčku, jako každý prezident ČR se budete muset rozhodnout, jakým směrem se vydáte v zahraniční politice. Jaký bude Váš vztah k USA, Rusku a Číně a proč? Děkuji
Moje babička je Ruska a já mám k Rusům pěkný vztah. I k Rusku - pokud tedy zůstane v Rusku .RF a Čína jsou velké země plné talentovaných lidí, přeji si spolupráci s nimi. Nikoli však na úkor svazků s našimi euroatlantickými spojenci.
Michal Horáček
Lenka
Pane doktore, abyste vyhrál, musel byste: 1. přesvědčit 60% lidí, že změna je nevyhnutelně nutná, tj. že Zeman opravdu škodí této republice a její budoucnosti (tj. proč vůbec něco měnit); 2. mít jasnou vizi na "první signální"; 3. srozumitelně říct, s jakými lidmi a jak tu vizi naplnit; a hlavně 4. musel byste odpovědět jasně většině lidí na otázku: "a co z toho budu mít já osobně, aby se něco změnilo a abych volila Horáčka..."- tj. proč bych vůbec měla chodit k volbám... Přeji vám úspěch :-)
O tom, že pan ing. Zeman "škodí této republice a její budoucnosti", jak píšete, rozhodně nikoho přesvědčovat nehodlám. Nekandiduji proti někomu, ale pro něco. Nebudu přispívat k další zlobě a zášti tím, že bych zášť sám šířil. Ostatně, lidé mi často řekli, že i oni mají té soutěže "kdo koho víc urazí", po krk. Pojďme soutěžit v něčem hezčím a prospěšnějším. Máme na víc.
Michal Horáček
Anna Kolářová
Jmenoval byste menšinovou vládu Andreje Babiše podpořenou při hlasování o důvěře hlasy KSČM?
Mgr.Polnar Miroslav
Dobrý den pane Horáčku. Nebude Vaší přítěží při prezidentské kandidatuře, že jste spoluvlastnil sázkovou společnost a své materiální bohatství jste získal právě takovým druhem podnikání, které je vzdáleno poctivé lidské práci převážné části občanů ČR - voličů ? Děkuji za odpověď.
Co je a co není zátěž, to ponechám svobodnému úsudku svých spoluobčanů. Vybudoval jsem spolu se třemi kolegy firmu v legálním rámci. I v legitimním - Fortuna nikdy neměla automaty, vytvářejícími patologické závislosti.Řeknu Vám, že práce na tom bylo hodně. Stejně jako na mých knihách, textech, na přednášení na universitách v Praze i Brně. Pracuji hodně, práci miluji.
Michal Horáček
miloslav doubrava
Jaké jazyky ovládáte?
Mám cambridgeskou zkoušku CPI, tu vůbec nejpřísnější, z angličtiny. V angličtině jsem také napsal desítky publikovaných článků a získal novinářskou cenu, krom toho mám diplom z Macalester College. Jinak mám státnice z latiny a ruštiny, ačkoli po několika desetiletích nemohu tvrdit, že jsem v nich příliš zdatný. Umím však italsky, přečetl jsem si v originále i Jméno růže, ale papír na to nemám.
Michal Horáček
Jiří
Asi víte, že proti Vám budou stát ruští i čínští trollové... Znáte písničku Vysockého (pěkně nazpívanou Nohavicou) "Pravda a lež"? Co s tím chcete dělat, aby Vám 60 % lidí uvěřilo?
Být poctivý - co jiného? V souvislosti se svou kandidaturou jsem zveřejnil na www.michalhoracek.cz i sekce Transparentní minulost a Transparentní současnost. Najdete tam mé lustrační osvědčení, celý spis, který na mne vedla StB a posudek experta v oboru, shrnutý slovy "Spis svědčí jak o tom, že StB měla o MH zájem, tak o tom, že MH se spolupráci vytrvale a vynalézavě vyhýbal." Dále záznam o mém studiu na FHS UK, takže se můžete podívat, z jakých předmětů jsem skládal zkoušky a jaké dostával hodnocení. Můžete si stáhnout i mou disertační práci a posudky oponentů. Hlavně však mé plné majetkové přiznání, které je svou úplností v naší politice bezprecedentní. A konečně i tři obsáhlé lékařské zprávy o mém zdravotním stavu - soudím, že chcete vědět, zda jako kandidát vydržím tu namáhavou kampaň a jako prezident pět let v úřadě.
Michal Horáček
Petr
Jak hodláte čelit osvědčené taktice Miloše Zemana v podobě neustálého lhaní a provokací přes nastrčené figury (viz např. i dotazy v tomto rozhovoru)? Nebojíte se, že se budete muset snížit na stejnou úroveň?
Čelit lži, odkudkoli? Pravdou, kdykoli.
Michal Horáček
M.Martinek
V pořadu v TV jste jako antropolog úvodem zdůraznil, že ten nemá zasahovat do společnosti, kterou zkoumá. V závěru jste řekl, že dceru náčelníka zkoumaného afrického kmene budete financovat na studiích v Evropě, což bude zásadní zásah do života nejen té dívky, ale i jejího kmene. Je možné Vám věřit?
Neřekl jsem to. Pomáhám jedné malé samburské dívce, která není dcerou náčelníka.Pomáhám jí v běžné školní docházce. Dívky toho etnika je zpravidla nedostávají. To je všechno.
Michal Horáček
Lenka
Pokud chceme něco změnit, je třeba 60 % lidí přesvědčit, že změna je bytostně nutná, v jejich zájmu i zájmu jejich dětí... takže dokážete mi říct, proč bych Vás měla volit, co to přinese mně osobně? Děkuji.
Pokusím se o to. Za prvé jsem tím, kdo má na prvním místě mír, bezpečnost a duchovní prosperitu naší země. A protože prezident je i vrchním velitelem našich ozbrojených sil, zasadím se o podstatné zvýšení bojeschopnosti naší armády, což je po léta zanedbávané téma. Současně si přeji ukončit to, co začíná připomínat válku Čechů proti Čechům. Válku plnou zášti a zloby, kterou proti sobě nemoudře vrháme. Nechci zemi úsměšků, ale úsměvů. Chci zemi akceschopnou, kde jedni nevylučují ty druhé ze společnosti a nečastují je nadávkami jako "vlastizrádce", Nejsou tu "my" a "oni", jsme pouze my, občané České republiky.Na tom musíme pracovat, o to se zasazovat, den ze dne. Je to metoda usilovných dřepů, ale jiná není slibná. Pojďme na tom pracovat všichni. Také chci přispět k tomu, aby kandidáti na prezidenta a pak i zvolený prezident byli poctiví a otevření. To znamená i to, že o sobě poskytnou veškeré informace, které občané právem vyžadují. Udělal jsem v tom směru všechno, co jsem si jen dovedl představit, moje kandidatura je podložená materiály, jejichž otevřenost je bezprecedentní, taková tu nikdy nebyla. A souhlasím s Vámi - musíme své poničené veřejné prostředí začít hojit nejen ve svém zájmu, ale i v zájmu svých dětí. Mám tři, a k tomu dva vnuky. Chci krásnou, bezpečnou zemi i pro ty Vaše. A pro všechny.
Michal Horáček
Pi
Pane Horacku, děláte velkou chybu, že svou kampan startujete už nyni. Budete mít velké problémy udržet svou kampan v chodu po tak dlouhou dobu. Mám na vás jednu velkou prosbu: Neslibuje v kampani cokoli, na co z titulu prezidentské funkce nebudete mít zádný vliv. Pokud to dodržíte, budu vás volit. Zlomte vaz!!!
Souhlasím s Vámi v tom, že ten, kdo se prezentuje jako zázračný léčitel všeho, je podvodník. Tím nejsem -prezident musí hlavně dobře a elegantně zastupovat naši zemi navenek a pak i vnášet do veřejného prostoru dlouhodobější představy a vize o tom, kam máme směřovat. K tomu má prezident velkou symbolickou moc. Jaké jsou moje představy, to si prosím přečtěte na www.michalhoracek.cz.
Michal Horáček
Veronika Č.
Vážený pane doktore, čím byste chtěl oslovit lidi s nízkými mzdami a ženy? Jaký podíl na své kariéře a úspěchu přiznáváte své první ženě, která Vám po více než třicet let dělala tzv. zázemí? Z Vašich stránek čiší jisté jájínkovství a toto dlouholeté partnerství je upozaděno. Přeji Vám úspěch.
Vážená paní Veroniko, nerovné postavení mužů a žen je jedním z devíti hlavních témat mé kandidatury. O mých názorech si prosím přečtěte na www.michalhoracek.cz. Podíl mé první ženy Rut na mých relativních úspěších je veliký. Za největší úspěch považuji to, že je maminkou našich společných dětí Filipa a Ruth, ale její podíl na mém životě je mnohem rozsáhlejší. Dnes jsem ženatý s jinou ženou, ona vdaná za jiného muže. Nikdy ji však nepřestanu mít rád. Soudím, že ke mně chová podobné city. Každopádně, jak na uvedených stránkách také můžete zjistit, vyjádřila mé kandidatuře jednoznačnou podporu.
Michal Horáček
Jan Oplt
Vážený pane Horáčku, dobrý den. Fandím Vám, ovšem já bych byl asi dle Ing. Zemana příslušníkem pražské kavárny a myslím, že kavárenské hlasy má jisté kdokoliv, kdo se nejmenuje Zeman. Zajímá mě, jakým způsobem chcete přesvědčit lidi na venkově a v malých městech a lidi, kterým život nedopřál nebo pánbůh nenadělil. Ti nesledují sociální sítě a navíc trpí averzí vůči pozitivním myšlenkám, na kterých pravděpodobně chcete svou kampaň stavět. Máte vypracovánu nějakou strategii? Děkuji, fandím Vám.
Pražská kavárna neexistuje, je to jen nadávka. Stejně tak neexistují "vidláci a burani", což by měli být zřejmě ti, co nevolili Karla S.Přesvědčovat nikoho nechci, jen nabídnout svůj program a nechat na lidech, jak jej posoudí. V posledních letech jsem navštívil 172 měst, především moravských. Po skončení tohoto chatu se jedu představit do Tachova, poté do Mariánských lázní. Zítra do Litoměřic. V pátek do Kyjova. Máte-li to poblíž, zvu vás. Nemáte-li, přijedu tam, kde žijete a pracujete.
Michal Horáček
kostas
Dobrý den. ČR se jako vazal USA významně zapojila do zničení Iráku - 20 000 mrtvých což odstartovalo mohutnou migrační vlnu. I nadále parlament uvolňuje na ropné války ročně 1,5 miliardy korun, čeští žoldáci okupují Afghanistán či Mali, takže jednoznačně spoluviník tragédie - namísto pomoci obětem své špinavé politiky jezdí ještě Sobotka prudit do Bruselu. Jak to, že "prosáklo" těch 122 muslimů? Hodláte jako milovník NATO v tomto "svi.stvu pokračovat? děkuji
Robin Věštců
Dobrý den pane Horáčku, ve vašem programu se mluví o postavení žen. Jak vnímáte roli žen v dnešní společnosti a co je potřeba zlepšit?
Téma rovnosti příležitostí žen a mužů je jedním ze zásadních témat mého programu. A nejen těch příležitosdtí- chci přispívat i k respektu a úctě vůči těm, kteří rodí naše děti a hlavně přispívají společnému dílu svou prací, nápady, činorodostí. 21. století bude stoletím žen.
Michal Horáček
Marek 4ulen
Přihlásil jste se k tzv. kvótám, které se nám Němci a Francouzi snaží nařídit, tedy k určité formě sociálního inženýrství. Přejete si spolu s nimi návrat k centrálně řízené společnosti? Jaké kroky byste pro to rád učinil?
Centrálně řízená společnost? Nikdy!
Michal Horáček
Tomas
Dobrý den pane Horáčku, z Vašich vyjádření mám pocit, že kandidujete pro nějaké vyšší dobro, protože "to někdo udělat musí," což je nesmysl, a ptám se tedy - proč chcete být prezidentem? A druhá věc, způsob Vašeho zbohatnutí považuji osobně za zcela legitimní, ale média i veřejnost nesdílí můj názor. Jak se těmto pokusíte vysvětlit, že kursové sázky nejsou špinavý byznys? Bez toho, abyste třikrát zopakoval, že mají právo na svůj názor? Děkuji, a přeji hodně zdaru, zatím jste nejlepší kandidát:D
Mourinho15
Pane Horáčku, o tom, že Vás budu volit, není pochyb... Jen jsem se chtěl zeptat na Váš postoj k bombardování Srbska, díky
Bombardování Srbska schválila tehdejší vláda. Nicméně ano, bylo to krajně problematické rozhodnutí.
Michal Horáček
Petr
Dobrý den, nemám dotaz ale spíše jedno doporučení. Pane Horáčku, docela Vám fandím, ale!!!! Rád bych, abyste se naučil lépe mluvit - tím myslím, abyste se tolik nezasekával v rozhovorech, mluvil plynuleji a také více sebevědoměji. Na to v minulých volbách dojel pan Fischer, protože poté v rozhovorech zkrátka neuměl mluvit. Máte na to ještě dost času, tak by bylo dobré, abyste na tom zapracoval, ať nedopadnete jako pan Fischer. Přeji hodně štěstí
Dobrý den, děkuji za doporučení. Ale nechci být produktem marketingu . Abychom si mohli povídat, chci být sám sebou, jako i každý z vás. Tak mi prosím ty slabiny v prezentaci odpusťte,.
Michal Horáček
Karel Malý
Dobrý den, jmenoval byste vládu složenou z ANO s tichou podporou komunistické strany?
P. Řepa
Dobrý den! Býval jste vekslákem? Nebo jste aspoň někdy veksloval? Díky za případnou odpověď a hodně štěstí při "bitvě o Hrad".
Vekslákem jsem nebyl ani minutu. Je to stejné jako otázka, zda jsem byl Hotentotem. Prostě ne.
Michal Horáček
M. Charouz
Co říkáte na neskrývanou touhu nezanedbatelné části veřejnosti po vystoupení z EU a NATO a připojení k ruské sféře vlivu? Jak s tím chcete bojovat, když to podporuje současný prezident i současná vláda, dokonce i pseudopravicová opozice v podobě ODS apod.?
Jsou to "touhy" po mém soudu velmi nebezpečné. Někam patříme a jsem rád, že konečně tam, kde se ctí hodnoty právního státu a práva jednotlivce. Nesmíme se o to připravit.
Michal Horáček
Alena Kasikova
Dobrý den pane Horáčku, ráda bych se zeptala, jak dalece souzníte s paní Vašaryovou v otázce migrační politiky v Evropě a zda i toto je oblast, v které byste si od ní nechal radit? Děkuji
Názory paní Magdy na migrační politiku neznám, protože jsem se na ně neptal. Ptal jsem se jí na země V4 a na energetiku. V tom je výborná, takže tam si jejích rad cením. Mé vlastní názory na migrační politiku najdete na www.michalhoracek.cz
Michal Horáček
Vilém
Dobrý den, pane Horáčku, Váš program mluví o spoustě kroků, jen si nejsem jistý zda jsou to kroky, které může provádět prezident. Budete mluvit a případně i usilovat o změnu kompetencí prezidenta? Druhý dotaz směřuje k vaší kampani. Doopravdy si myslíte, že nekonfrontační kampaň může mít úspěch? Jak je možné se případně jako dobrovolník připojit? Děkuji V. K.
O změny kompetencí prezidenta usilovat rozhodně nebudu.Prezident má velkou symbolickou moc. Tady jsem jako sociální antropolog poměrně kompetentní. Chci ji využívat, to přiznávám. Může mít nekonfrontační kampaň úspěch? Nevím a ani o tom neuvažuji. Jsem slušný člověk, jemuž se ten typ konfrontace, kterou máte zřejmě na mysli, příčí. Bojovat, to ano, to budu. Ale čestně. Jako dobrovolník jste samozřejmě vítán. Stejně jako kdokoli, kdo se tak svobodně rozhodne. Na mých stránkách www.michalhoracek.cz je kontaktní formulář.Děkuji.
Michal Horáček
MUDr. David Doležal
Dobrý den. Jak Vám mohu pomoci při Vaší kampani?
Dobrý den, pane doktore. Tím, že se přihlásíte prostřednictvím formuláře na www.michalhoracek.cz. Ale i tím, že mě budete sledovat, podrobovat kritickému soudu a obstojím-li, doporučíte mou kandidaturu svým kolegům a známým.Každopádně děkuji.
Michal Horáček
A. Straka
Jaká je Vaše představa o prezidentském úřadu? Kladení věnců a projevy, nebo aktivní zásahy do každodenní politiky? Díky!
Kladení věnců je důležité, prezident tak v zastoupení všech občanů vzdává někomu úctu. Ale zdaleka to není to nejpodstatnější. O mezích zásahů do aktivní politiky a o mých postojích si prosím přečtěte na www.michalhoracek.cz
Michal Horáček
Petr
Pane Horacku, lidi se chtějí bavit, chtějí napětí, jednoduchý řešení a silného vůdce. Nikdo neřeší, že Zemanova migrační politika je nesmysl, a pokud smysl má, tak do te míry kopíruje tu vládní. Babiš nevyhrál tim, že neni politik, ale že řek, že všichni kradnu. Nikoho nezajima, že cizi stat tu pomalu odvolává politiky - staci slib/lež o investicích z Číny... Víte, že musíte nabídnout více nez brožuru, co nikdo neprecte, a úsměvy? Nechápejte mě zle, účel světí prostředky a prave vy se toho prosím nebojte
Samozřejmě že je nezbytné nabídnout mnohem víc než brožuru a úsměvy, ačkoli nabízím i ty :-) Nabízím setkání přímo s občany, den za dnem, po patnáct nadcházejících měsíců. A po volbě zrovna tak. A vůbec politickou činnost v podobě názorů na aktuální dění i na směřování naší země.
Michal Horáček
Jana Čechová
Pane Horáčku , opravdu si Vás vážím , ale ještě jednou bych chtěla slyšet Váš názor na migraci a umístění uprchlíků . Pro mě je v této míře nepřípustná. Děkuji a přeji hezký den
Přečtěte si tedy prosím můj názor v Programu na www.michalhoracek.cz
Michal Horáček
Martin Bíca
Dobrý den pane Horáčku. Před čtyřmi lety jste se po tragické nehodě na rally v Lopeníku vyjádřil na svém facebooku k závodníkům, že mají jít se svou zábavou do pr.... Psal jste to tuším druhý den po tragédii. Pohybuji se v tomto sportu a po tom, co jste oznámil kandidaturu, se toto Vaše prohlášení začalo opět vytahovat. Co si o tom myslíte s odstupem času? Je Váš názor stejný? Děkuji.
Ano, řekl jsem to. Bylo to té noci po tragedii.Spojil se se mnou otec jedné z mladých obětí, bylo to plné citů a smutku.Proti rally vcelku nic nemám, spíš naopak, ale prosím postarejte se, aby ty závody byly bez obětí na životech.
Michal Horáček
Veronika Sedláčková
Vážený pane Horáčku, co považujete za největší problémy dnešní české společnosti?
O. Štolba
Dobrý den, pane Horáčku, co je podle vás v současnosti největší výzvou pro Českou republiku a jejím největším přetrvávajícím neduhem? Kdybyste si jako prezident měl vybrat motto, které by mělo odrážet Váš mandát, jak by znělo? Děkuji za odpovědi.
Největší výzvou je výzva vůči nám samým. Přestaňme se vymlouvat na to, že jsme čísi obětí. Přestaňme věšet hlavy a už se tolik nedrásejme. Nebuďme malověrní, ale věřme si, buďme sebevědomí. Tou výzvou tedy je: Máme na víc, pojďme to dokázat.
Michal Horáček
Luděk Stránský
Dobrý den, pane Horáčku. V poslední době mám pocit, že část české veřejnosti jakoby rezignovala na politiku a ztratila pocit, že na politické dění má nějaký vliv. A právě v oné apatii a pasivitě vidím jeden z největších problémů současné politické kultury u nás. Chtěl bych se Vás tedy zeptat, jaký je Váš názor na to, jak "politicky probudit" české občany? Děkuji za odpověď a držím Vám palce.
Jakub Krupka
Dobrý den, pane Horáčku. Zajedete se v rámci kampaně podívat do Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi? Byl tu současný prezident, ale já budu raději, když tu bude prezident budoucí.
Děkuji. Přijedu rád. Tak jako kamkoli jinam v naší zemi.
Michal Horáček
Hanka
Dobrý den, pane Horáčku. Jsme s mužem ve při, v písni Červená, se zpívá: „Tam nevadilo, že se smráká, vždyť svítila má ramena a pak i moje....Co to krákám?" Napište nám prosím, co svítilo, od července už to řešíme. Díky. Vaši voliči z Moravy
Šárka
Hezký den, pane Horáčku. Ráda bych se Vás zeptala, jak byste jako nový prezident řešil zaměstnanost matek po rodičovské dovolené? Stále se mi zdá, že je toto téma málo řešeno. Je velmi malá nabídka zkrácených úvazků, nebo odcházíte s odstupným a trvá i několik měsíců, než vás pozvou firmy na pohovor. Děkuji a držím Vám palce.
Důležité téma. Stejně jako téma matek samoživitelek. Řešit to nemohu, jednak k tomu nemám a nebudu mít pravomoci. Ale slibuji, žeje vnesu do veřejného prostoru a budu apelovat na zákonodárce, aby se jím zabývali.
Michal Horáček
RK
Dobry den pane Horacku, na Vasich strankach mate 9 temat, o ktera byste se chtel pri sve volbe opirat nebo je pozdeji ovlivnovat jako prezident, ale u nas nema prezident moc zakonodarnou, ale vykonnou. Tak se Vas chci zeptat, kam chcete nasi republiku vest a jaka bude Vase zahranicni politika. Budete se setkavat s Dalajlamou a jezdit na zahranicni cesty, a ne jen do kraju jako nynejsi prezident? Zahranicni politka je podle me dulezita. Dekuji moc za odpoved.
Zahraniční politiku prezident neformuluje, to je úkolem, a pravomocí vlády.Prezident se může snažit ovlivnit ji v debatě s premiérem a dalšími členy vlády. Rozhodně však nesmí vzbudit dojem, že naše země má zahraniční politiky dvě, odlišné. To bychom pak byli nečitelní a někdy až směšní. S dalajlámou bych se sešel velmi rád, neoficiálně -- tak jako 50 jiných prezidentů a premiérů po světě. Územní integritu Číny nezpochybňují, ani mě by nic takového nenapadlo. Do krajů bych rozhodně jezdil, usilovně. Do zahraničí ovšem také - chtěl bych přispět k tomu, aby nás, prostřednictvím prezidenta, znovu zvali hlavně tam, kde jsou naši spojenci.
Michal Horáček
Petr
Když jsme chtěli po revoluci změnit náš podnik z komunistického systému na něco lepšího, ve prospěch všech spolupracovníků, brzy jsme narazili na to, že nejde jen o manažerské schopnosti, ale i o schopnosti "konspirační" (duševní a duchovní) - potřebovali jsme v této oblasti silnou oporu :-) i Baťa ji měl! Počítáte s takovými útoky, které "nejsou vidět" :-)?
Petr Dufek
Hezké dopoledne pane Doktore, chci se Vás zeptat, které české spisovatele máte nejraději a jestli by si dle Vašeho názoru některý z nich zasloužil státní vyznamenání? Dlouhodobě Vás sleduji a můj hlas již máte, proto pokládám tuto otázku spíše na odhlehčení...
Miluji Vladislava Vančuru, Karla Čapka, Bohumila Hrabala, z básníků Skácela a Holana... Vyznamenat tyto zesnulé klasiky je ovšem problematické. Vyznamenávání současných umělců v jakémkoli oboru bych se raději vyhýbal -umělec má zpochybňovat, kritizovat. Od toho je umělcem. Přijímat řády od toho, na koho má pohlížet kriticky, je po mém soudu nedobré. Výjimku bych udělal u těch, jejichž životní dílo se zvolna završuje, a bylo velké, inspirativní.
Michal Horáček
Petr L.
Dobrý den, jaký byste vypsal kurz na to, že v den voleb vyjde v Blesku inzerát s titulem "Nevolte Horáčka", kde budou náležitě překroucené odpovědi z tohoto rozhovoru?
Překroucené výroky, jichž jsem se nikdy nedopustil, jsou masivně posílány do veřejného prostoru už teď. Třeba moje fotka doprovázená "citátem", že jsem přítel islamismu a podobně. Jediné, o co mohu vás, slušné a přemýšlivé lidi, poprosit: kriticky zkoumejte, cokoli si přečtete.
Michal Horáček
Zdeněk Hrnčíř
Dobrý den, jaké to bude nyní v kampani a později při výkonu funkce s Vaší další uměleckou činností. Budete se snažit psát i nadále texty ?
Ano. Kdybych nemyslel na verše, bylo by to, jako bych nedýchal. Ale všechno má své místo: má kandidatura a rozhovory s občany jsou naprostou prioritou.
Michal Horáček
Pavel
Dobrý den, rád bych se Vás dotázal, které 3 oblasti považujete za prioritní v tom smyslu, že je jako prezident můžete ze své funkce významně ovlivnit směrem k prosperitě a mezinárodnímu respektu naší země. Děkuji, Pavel
Jaroslav Frýdl
Pane Horáčku, proč jste tak halasně zavrhl spolupráci s mediálními a marketingovými experty? Prokázal jste tím hlubokou neznalost tohoto oboru a zároveň potěšil všechny konkurenty, kteří vás v rozhodný okamžik roznesou na kopytech. To, že jsou vám manipulativní techniky odporné, je v pořádku. Marketing ale není jen manipulace, ale třeba také krizová komunikace a na to člověk musí být zkušený expert. Tím vy, promiňte, nejste a jako váš potenciální volič se obávám, že na to dojedete.
Moje přesvědčení je, že kandidát má v přímé volbě mluvit s lidmi přímo. To se za "pomoci" agentury prostě nedá dělat. A ničeho se nebojte, fungovat to bude. U všech, kteří si otevřenosti váží. Je takových lidí velká většina.
Michal Horáček
Vladimír
Myslíte si, že člověk, který vědomě ničil životy jiných lidí hazardními hrami pro svůj vlastní prospěch, má nějaký morální kredit na to, aby mohl kandidovat na prezidenta? Není to spíše o tom, že když už někdo má dost majetku, že začne toužit po moci ovládat ostatní, protože ho peníze již dostatečně neuspokojují?
Laura
Dobrý den, pane Horáčku. Znáte osobně Jana Černého (spoluzakladatele Dobrého Anděla) z Roudnice nad Labem? Neoslovil Vás tehdy ke spoluzaložení této nadace?
Vlad. Molík
Pane Horáčku, mám dotaz: Jak chcete zlepšit jako president životní úroveň všech pracujících v pozici voličů v ČR, když do politiky se stále tlačí šejdíři, tuneláři, vexláci, bookmakeři, korupčníci a podvodníci společně se lháři s křivou tzv. ,,pravdou" ve tváři k odlupování lidí? Děkuji.
František Veselý
Dobrý den, Politickým a voleným funkcím jste se dosud vyhýbal. Jak má občan vědět, že v politice budete držet slovo a že budete věrný vyšším morálním a etickým principům? Navíc bez podpory nějakého politického subjektu, s nímž by byla Vaše historie spjata, je těžké si Vás nějak zařadit. Doufám, že nejste zastáncem nepolitické politiky, protože právě pošlapávání tradice stabilních politických stran (které mají svoje chyby) vygenerovalo Babiše, VéVéčka a Úsvit. Přeji hezký den
Zastáncem nepolitické politiky rozhodně nejsem. Naopak.Svůj politický Program jsem formuloval. Seznamte se s ním, prosím, na www.michalhoracek.cz Do politiky jsem se výrazně zapojil.Bylo to v přelomové době, kdy šlo o mnoho. Přečtěte si prosím mou knihu Jak pukaly ledy. Na mých www.si ji můžete stáhnout zdarma.
Michal Horáček
Petr Burian
Dobrý den, pane Horáčku, chci se zeptat, jak by to bylo s Vašim skládáním textů a písní a vlastně s Vaší dosavadní prací, kdybyste byl zvolen prezidentem ČR. Děkuji za odpověď.
Daniel Slavík
Dobrý den pane Horáčku, chtěl bych se zeptat, jak byste při získání prezidentského úřadu chtěl stmelit rozdělenou českou společnost? Pokud by nálady současné doby přetrvaly do roku 2018.
Stanislav Lipenský
Pane Horáčku, co nám řeknete ke spolupráci s StB, kde jste veden pod značkou Sázkař? Jestli je to pravda, tak jste beze studu, jako za komoušů. Děkuji
Mám lustrační osvědčení. Samozřejmě negativní. To by na odpověď mohlo stačit. Přesto se se spisem, který na mě vedla StB, můžete seznámit na mém webu. I s odborným posudkem experta v tomto oboru. Krátce: Na to, že spolupráci s StB jsem navzdory tlaku prokazatelně odmítl, jsem velmi hrdý.
Michal Horáček
Pavel Martínek
Dobry den panee Horáčku, nedávno jste zmínil, že jste vášnivý čtenář a vaše knihovna obsahuje 20 tisíc svazků. Vzhledem k tomu, že téma islámu v poslednich letech rezonuje společností, tak jste zajisté četl přinejmenším korán (siru, sunnu atp.). Jaký je váš názor na islám? (Opravdu myslím islám, nikoli uprchlíky nebo migranty) děkuji za odpověď, váš potencionální volič.
Karel Zok
Hezký den, máte sklony k aroganci a přehlížení ostatních "pod" vámi (za zkušenosti). Jak s tímto povahovým neduhem bojujete nebo budete bojovat? Bez něj byste byl mým kandidátem... Děkuji za odpověď.
:-) Budu se modlit, abych se stal lepším člověkem.A budu na tom, v rámci možností, i pracovat.
Michal Horáček
Pavel Kuchynka
Dobrý den pane Horáčku. Jaké by byly Vaše první kroky, pokud byste byl zvolen prezidentem ČR? Přemýšlel jste nad tím s takovým předstihem? Díky, přeji hodně štěstí.
Cesta na milované Slovensko.Zrušení rámů na Hradě, které kumulací lidí vytvářejí bezpečnostní riziko; nechci poskytovat islamistickým vrahům tak lákavé lidské terče.
Michal Horáček
Hanka
Dobrý den pane Horáčku. Na sociálních sítích jsem zaznamenala hodně urážek na vaší osobu. I takové, které zřejmě vůbec nejsou pravdivé. Jak to na vás působí? Moc vám fandím a držím palce.
Takový je život. Velká většina z nich nejsou skuteční lidé, ale placení trollové, sloužící bůhvíkomu.
Michal Horáček
Jan Jendřejas
Dobrý den pane Horáčku, zajímalo by mne, jaký je Váš názor na uzavření Pražského hradu? Děkuji
ROMAN ČERNÝ
Buďte zdráv a vesel, pane Horáčku...otázek bych měl dosti, ale bude mi stačit, a budu rád, kdybych se byl mohl "zmocnit" Vaší brožury o Vás a Vaší prezidentské vizi. Na Váš dnešní koncert v Mar. Lázních se bohužel nedostanu, tak alespoň...Děkuji za info a za Vaši odvahu!!! R.Černý, Cheb
Je volně ke stažení na www.michalhoracek.cz i s fotkami.
Michal Horáček
Tomáš
Dobrý den, chystáte se navštívit region Slovácka? V oblasti ekonomie - jste zastáncem Keynese či Friedmana?? Děkuji
Na Slovácku jsem byl mockrát. V pátek jedu na celý den do Kyjova.
Michal Horáček
františek
Pane Horáčku. Jak se stavíte k otázce církevních restitucí? Prosím o jednoznačné prohlášení, zda souhlasíte nebo nikoliv. Děkuji za odpověď.
Petr
Pane Horáčku, věříte v boha ?
Ano.
Michal Horáček
Tomáš Novotný
Myslíte si, že si zasloužíte být prezidentem ?
O tom nerozhodnu já, ale jen vy.
Michal Horáček
PL
Dobrý den, jak hodláte získat další zdroje financování svojí kampaně, když je zřejmé, že s deklarovanou výši svých prostředků se s podporovateli Miloše Zemana, pro které např. není problém vypravit zvláštní letadlo na focení k prezidentovi Číny, nemůžete srovnávat?
Žádné další zdroje získávat nebudu. Můj Transparentní účet, na který mohu přispívat pouze já, můžete kontrolovat na www.michalhoracek.cz
Michal Horáček
Josef
Dobrý den pane Horáčku,kandidatura není vaším rozhodnutím ? Na mě to tak působí..a to je špatně..člověk by měl chtít sám kandidovat a nejen protože musí..
Martin Uhlíř
Současný český prezident, navzdory svým slibům, naši společnost rozděluje. Pokud se stanete příštím prezidentem, co konkrétně budete dělat pro její stmelení?
Zdeněk Kosík
Dobrý den, z Vaší řeči o prezidentování cítím určitou naivitu, byl byste schopný udělat kompromis (např. při obchodu s Čínou) proti Vašemu vlastnímu přesvědčení?
Proti obchodu s Čínou nemám vůbec nic. Naopak. Vítal bych takovou jeho podobu, která by ČR prospívala.
Michal Horáček
Lukáš Tomášek
Dobrý den, Obnovil byste novoroční projevy, nebo zůstal u vanocnich poselstvi? Děkuji.
Jan Dvořáček
Přeji krásný den pane Horáčku a hodně síly k Vašemu rozhodnutí. Ač Vaše cesta cesta bude kamenitá , vězte , že se najde mezi kameny i bláto . Jak jste připraven na lži a pomluvy nepřejícníků ? Zdraví Honza.
V.S.
Dobrý den, chci slušného prezidenta s čistým štítem, budu Vás volit :-), jste připraven na případné osobní útoky a lži ze strany, prezidenta Zemana a jeho mluvčího Ovčáčka? Máte připravenou strategii pro různé scénáře vývoje "hry nebo bitvy o hrad"? Co si myslíte o Angele Merkelové, co byste nejraději změnil v EU a jste odhodlán EU kritizovat? Kdyby přicházely přes naše hranice stovky migrantů, jako v některých státech, byl byste pro uzavření hranic a výstavbu plotů?
Žádnou strategii připravenou nemám. Mou strategií je otevřenost a zájem o lidi, za nimiž jezdím a budu jezdit tam, kde žijí.
Michal Horáček
Tomek
Dobrý den, často slyším o tom, že jste byl vekslák a černý sázkař/bookmaker. Je to pravda? Děkuji
Brioni
Dobry den pan Horacek, aky nazor mate na pana Kisku (prezident SR)?
Pana prezidenta Kisky si mimořádně vážím.
Michal Horáček
Petr Mach
Pane Horáčku, přeji Vám mnoho sil na obtížné cestě, kterou jste si zvolil. Vězte, že tu jsou i lidé, kteří ocení slušné a čestné jednání a přeji Vám, abyste si zachoval úroveň a nepodlehnul lacinému populismu. Děkuji.
Moc Vám děkuji Lidí oceňujících slušné a čestné jednání je tu hodně. Většina. Dámy a pánové, ťukal jsem do té klávesnice jak rychle jsem jen mohl. Ani během dvou hodin jsem ovšem všechny vaše otázky odpovědět nedokázal, snad mi to prominete. Na shledanou jinde, než jen ve virtuálním světě. Na shledanou tam, kde žijete. Těším se na osobní setkání.
Michal Horáček