Bookmakeři přestávají odsouzenému lobbistovi Marku Dalíkovi, kterému během čtvrtka vyprší termín nástupu do vězení, věřit. Kurz na jeho včasný nástup do vězení je nyní prakticky totožný s jeho případnou nedochvilností. Přitom ještě ve středu byl kurz na Dalíkův včasný příchod 1,2 ku jedné. Na nedochvilnost si naopak zájemci mohli vsadit v kurzu 3,6 ku jedné.

"Bookmakeři se musí řídit aktuálním podílem sázek, jelikož po večerních zprávách začali lidé více sázet, že Dalík včas nenastoupí. Proto jsou nyní kurzy téměř vyrovnané," vysvětlil mluvčí sázkové kanceláře Fortuna Martin Lánský, proč se nyní kurzy od sebe liší o pět setin, přičemž s kurzem 1,8 ku jedné mírně převažuje varianta, že Dalík do vězení nastoupí.

Sázkaři se však oproti bookmakerům přiklání v poměru 60:40, že Dalík do věznice včas nenastoupí. Dalíkův odlet do zahraničí méně než 36 hodin před nástupem do vězení mnoho sázejících ovlivnil. "Vyvolal tak pochybnosti, zda soudu nepošle pohlednici z Baham nebo Jihoafrické republiky nebo jiné oblíbené destinace, kam tradičně míří čeští ekonomičtí migranti," vysvětlil narůstající zájem mluvčí Fortuny.

Jiné sázkové kanceláře kurz na Dalíkův nástup do vězení nevypsaly. Fortuna však navíc nabízí i sázku, jestli se Marek Dalík ve věznici ožení, zda uteče nebo bude předčasně propuštěn. V kurzu 9999 ku jedné je také možné si vsadit, jestli z věznice zrealizuje zakázku pro ministerstvo obrany na 100 a více vozidel Pandur.