Odsouzený lobbista Marek Dalík den před nástupem do vězení, kde si má odpykat čtyři roky, odletěl do zahraničí. Podle webu Neovlivni.cz Dalík o své plánované cestě soudkyni předem informoval. Nástupu do vězení se prý rozhodně nevyhýbá a ve čtvrtek 1. září se nejpozději do 16 hodin do ruzyňské věznice dostaví.

Zpráva se začala šířit ve středu ráno, kdy europoslanec Petr Ježek (ANO) na svůj twitterový účet nahrál fotku Dalíka z pražského letiště s popiskem: "Podoba, anebo Marek Dalík? Letiště Ruzyně teď."

Dalík serveru potvrdil, že na fotografii je skutečně on. "Ztratit se nechystám. Soudkyně informována předem. Zítra jsem zpět,” napsal Dalík. Kam ale letí, neprozradil.

Bývalý poradce někdejšího premiéra Mirka Topolánka si má odsedět čtyři roky za to, že požadoval třikrát šest milionů eur za pokračování dodávky obrněných transportérů Pandur pro českou armádu.

Soud vynesl pravomocný rozsudek nad Dalíkem na konci letošního května téměř po dvouletém procesu. Lobbista ale s verdiktem nesouhlasí a případem se ještě bude zabývat Nejvyšší soud, kam podal dovolání.