Hasiči v sobotu před sedmou hodinou ranní definitivně zlikvidovali požár filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově. Oheň vypukl v pátek odpoledne a podle předběžných odhadů způsobil škodu 100 milionů korun. Příčinu pátečního požáru odhalí až odborná znalecká zkoumání. Policejním a hasičským vyšetřovatelům se ji zatím nepodařilo určit. Na místo byl proto přizván specialista z Kriminalistického ústavu v Praze. Sdělila to mluvčí pražské policie Andrea Zoulová

Vyšetřovatelé se na místo požáru dostali v sobotu dopoledne. "S využitím speciálně vycvičeného psa pátrali po akcelerantech hoření a snažili se stanovit příčinu požáru. Ani po několika hodinách nedospěli k jednoznačnému závěru," uvedla Zoulová.

Požár, který byl vidět na kilometry daleko, zasáhl kromě filmové dekorace také okolní porost. Hasičům se ho podařilo dostat pod kontrolu už v pátek večer, dohašování ale trvalo až do sobotního rána. "Místo jsme opustili před 07:00, kdy jsme odtáhli také poslední hadice. Ty se teď budou čistit na stanici v Krči," podotkla Adamcová.

Do hašení se zapojilo sedm jednotek profesionálních a 17 jednotek dobrovolných hasičů, vojenská cisterna z letiště ve Kbelích a pomáhal také vrtulník. Tři zasahující hasiči museli být ošetřeni kvůli únavě a přehřátí.

Kulisy byly připraveny pro natáčení seriálu Knightfall. Seriál se měl v připravených kulisách začít natáčet již o víkendu. Podle šéfa ateliérů Petra Tichého požár sice filmování zkomplikoval, ale nezastavil.

"V tuto chvíli jednáme s producenty a servisní společností Stillking, co bude další plán. Projekt nikam neodchází, dekorací je postaveno několik, bude se natáčet i na exteriérech. Dojde ale k zásadnímu narušení natáčecího plánu," řekl Tichý zpravodajskému serveru iDnes.cz. Je prý možné, se začne natáčet na menším pozemku v jiné části studia.

Kulisy byly připraveny pro natáčení seriálu Knightfall. Seriál se měl v připravených kulisách začít natáčet již o víkendu. Američané začali seriál pro stanici History Channel točit v Chorvatsku, do Česka se přesunuli v červenci přibližně na pět měsíců. Odhadovaná škoda 100 milionů korun se může podle Adamcové po vyšetřování ještě změnit.