Několik let s médii jménem jihomoravského hejtmana Michala Haška mluvila Lucie Proutníková. Ta ale podle zjištění MF Dnes neexistuje a za jménem se skrývá odsouzená lobbistka Jana Mrencová.

"Netuším, kdo to je," odpověděl Hašek. Ještě před měsícem přitom za Haška Proutníková komentovala pro ČTK církevní restituce. "Stalo se historicky, že se objevují určité podvrhy," vysvětluje hejtman, jak mohlo k překvapivé situaci dojít.

Za identitou Lucie Proutníkové se má skrývat Jana Mrencová, které soud udělil podmínku za korupci novinářů. Žena, u jejíhož partnera si Hašek objednal za 400 tisíc korun z veřejných peněz marketingové služby před krajskými volbami.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Mrencová nařčení deníku odmítá. "To opravdu máte mylné informace. Já politiku nedělám," řekla.

Hašek tvrdí, že Mrencovou téměř nezná. Pouze připustil, že firma, kde Mrencová figurovala nebo figuruje, dělala mediální školení úředníků.

Podle MF Dnes Mrencová často řídí práci zaměstnanců jihomoravského hejtmanství, přestože na to nemá pověření. Komunikaci s Mrencovou ohledně tiskových zpráv potvrdila mluvčí Jihomoravského kraje Eliška Holešinská Windová.