Pacienti s nádorem už za protonovou léčbou nebudou muset jezdit za hranice. Pražské protonové centrum po letech dohadů přistoupilo na podmínky Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) a podepsalo s ní smlouvu o spolupráci.

Klinika a VZP se dohodly na tom, že ukončí veškeré spory a stáhnou všechny žaloby. Protonové centrum navíc musí zaplatit pojišťovně přes 572 tisíc korun. Jde o částku, kterou VZP kvůli administrativním chybám uhradila klinice od roku 2014 navíc za léčbu pacientů.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se