Podnikatel Radim Jančura je přesvědčený, že do změn v policii zasáhla mafie. A pokračuje tak v kritice reorganizace a ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). "Je na tom vidět rychlost a zbrklost. Kdyby se o tom jednalo za normálních okolností, tři měsíce by se o reorganizaci mluvilo," řekl Jančura.

Ten v souvislosti s policejním "přeskupením" a odchodem Roberta Šlachty nechal oblepit své autobusy fotografií ministra Chovance a zveřejnil také jeho telefonní číslo a číslo premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

S odstupem několika dní Jančura považuje svůj vstup do vládní krize za správný. "Každý z nás má právo se s politiky setkat nebo jim poslat krátkou esemesku a zároveň povinnost chovat se slušně a uctivě," tvrdí.

Zveřejnění mobilů ministra vnitra a premiéra za problém nepovažuje, protože jak sám říká, i on má zkušenosti s otevřeným telefonním číslem a se sprostým telefonátem se prý setkal jen jednou. "Takže z toho strach nemám. I kdyby se to nepotvrdilo, tak si pánové vymění telefon a život je dál," uvedl v rozhovoru.

Ministr vnitra Chovanec na Jančurovu kampaň o víkendu zareagoval videem, ve kterém říká, že dostal i od šéfa RegioJet esemesky. Podle Jančury v nich stálo, že je přesvědčen, že za reorganizací stojí bývalý generální ředitel ČEZ Martin Roman. "Napsal jsem mu, že Martin Roman je největší zločinec v této zemi," dodává podnikatel.

Související