Podnikatel Radim Jančura je přesvědčený, že do změn v policii zasáhla mafie. A pokračuje tak v kritice reorganizace a ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD). "Je na tom vidět rychlost a zbrklost. Kdyby se o tom jednalo za normálních okolností, tři měsíce by se o reorganizaci mluvilo," řekl Jančura.

Ten v souvislosti s policejním "přeskupením" a odchodem Roberta Šlachty nechal oblepit své autobusy fotografií ministra Chovance a zveřejnil také jeho telefonní číslo a číslo premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

S odstupem několika dní Jančura považuje svůj vstup do vládní krize za správný. "Každý z nás má právo se s politiky setkat nebo jim poslat krátkou esemesku a zároveň povinnost chovat se slušně a uctivě," tvrdí.

Zveřejnění mobilů ministra vnitra a premiéra za problém nepovažuje, protože jak sám říká, i on má zkušenosti s otevřeným telefonním číslem a se sprostým telefonátem se prý setkal jen jednou. "Takže z toho strach nemám. I kdyby se to nepotvrdilo, tak si pánové vymění telefon a život je dál," uvedl v rozhovoru.

Ministr vnitra Chovanec na Jančurovu kampaň o víkendu zareagoval videem, ve kterém říká, že dostal i od šéfa RegioJet esemesky. Podle Jančury v nich stálo, že je přesvědčen, že za reorganizací stojí bývalý generální ředitel ČEZ Martin Roman. "Napsal jsem mu, že Martin Roman je největší zločinec v této zemi," dodává podnikatel.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist