Obyvatelé pěti bytových domů v pražské ulici Nad Okrouhlíkem se musí dočasně vystěhovat ze svých domovů kvůli špatné statice. Přestože se jedná o teprve třináct let staré stavby, podle stavebního úřadu hrozí obyvatelům nebezpečí a je nutné všechny budovy kompletně opravit. Dva měsíce tak musí lidé bydlet v hotelu či u známých.

"Oprava prvního bytového domu začne v pondělí 23. května a předpokládáme, že potrvá 60 kalendářních dní. Vlastníci bytových jednotek dostali finanční kompenzaci za nemožnost užívání bytů," vysvětluje předseda představenstva a generální ředitel společnosti Metrostav Development Jiří Procházka.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se