Ivan Flek řídí druhé největší pekárny v zemi, vede skupinu United Bakeries. Té se sice ekonomicky daří, minulý týden ho ale nadzvedli ze židle poslanci - to když v pátek dopoledne schválili, že hypermarkety budou muset na vybrané svátky zůstat zavřené. Oficiálně kvůli tomu, aby si prodavači aspoň na Nový rok a o dvou vánočních svátcích odpočinuli.

"Ve stovkách pekáren pracují o víkendech a svátcích tisíce pekařů, nejen přes den, ale především v noci. Ti svou práci přerušit nemohou, jim to naopak uškodí," řekl HN Flek. A dodal, že právě řetězce velkých prodejen odeberou zhruba polovinu veškerého zboží, jež jeho firma vyrobí: "Ostatní obchody budou otevřeny a budou požadovat čerstvé pečivo a chléb. Takže pekaři budou muset do práce, ale budou naštvanější, protože výroba bude poloviční, a oni si tak zkazí svátky tím, že budou muset do práce jen na pár hodin, což se jim moc nevyplatí."

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se