Můžete popsat, jak to chodí, když se člověk vrátí z ciziny a má potíže? V jaké chvíli má začít být nervózní a co má potom dělat?

Pokud se člověk vrátí z rizikové oblasti, například z tropů, subtropů, nejen v Jižní nebo Střední Americe, Mexiku, a dostane horečku, znervózní, protože očekává, že se něco mohlo stát. Navštíví svého praktického lékaře, ten ho vyšetří. Pokud pacient přijde přímo k nám, což je ve většině případů, nebo na nějaké infekční pracoviště v republice, tak se postupuje podle jednotného algoritmu. Odeberou se materiály a pošle se krev na prozkoumání. Pokud je pacient v nějakém horším stavu, není mu dobře, má horečku, potřebuje infuze, tak zůstává na lůžku a podává se mu léčba podle příznaků. Pokud je jeho stav dobrý, tak jde domů a čekáme na výsledky vyšetření, která jsou hotová velmi rychle.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.