Šéf policie v Královéhradeckém kraji a bývalý policejní prezident Martin Červíček chce být lídrem kandidátky ODS pro podzimní krajské volby v Královéhradeckém kraji. Informaci České televize potvrdil předseda regionálního sdružení ODS v Královéhradeckém kraji a trutnovský starosta Ivan Adamec. O obsazení lídra budou hlasovat ve středu večer delegáti regionálního sněmu ODS v Královéhradeckém kraji.

"Martin Červíček se bude ucházet o post lídra kandidátky a má mou plnou podporu jako předsedy regionu," řekl Adamec. Červíček v úterý večer řekl, že má jednání a k celé věci se vyjádří později. Delegáti regionálního sněmu začnou jednat v Kongresovém centrum Aldis ve středu v 17:30.

Červíček v úterý večer potvrdil, že dostal nabídku ODS na pozici lídra pro krajské volby. "Já si té nabídky vážím, dlouho jsem o ní přemýšlel a pokud regionální sněm vůbec schválí tu moji nominaci, tak jsem samozřejmě připravený ji přijmout," řekl Červíček.

Na další dotazy ohledně vstupu do politiky bude reagovat až po případném zvolení lídrem. Červíček dnes pouze řekl, že v případě schválení lídrem je připravený ukončit svůj služební poměr a věnovat se naplno další pracovní etapě.

Policejní ředitel, který pochází z Náchoda, se vedení policie v hradeckém kraji ujal 17. března 2014. Nahradil Jana Švejdara, který se stal ředitel policie v Pardubickém kraji.

Minulé krajské volby v hradeckém kraji vyhrála ČSSD před KSČM, které se dohodly na vytvoření koalice. Do zastupitelstva se dostali také zástupci Koalice pro Královéhradecký kraj, ODS, koalice TOP 09 a STAN a také Východočechů. Hejtmanem se stal Lubomír Franc (ČSSD), který již dříve oznámil, že funkci ve vedení kraje už obhajovat nebude a chce se soustředit na svou práci senátora.

Poté, co se poslanec a starosta Náchoda Jan Birke vzdal ze zdravotních důvodů pozice lídra ČSSD pro volby, musejí sociální demokraté najít jiného. Z dalších stran jméno lídra oznámila TOP 09, kterou by měl vést šéf krkonošských horských záchranářů Adolf Klepš, o první místo na kandidátce KSČM se chce ucházet náměstek hejtmana Otakar Ruml.

Vedení krajské kandidátky ANO odmítl majitel textilky Juta a senátor Jiří Hlavatý, v čele by se tak měla objevit náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. STAN a Východočechy povede do voleb poslankyně Berdychová.

Související