Lidé v šestnácti obcích si v sobotu vyberou nové místní zastupitele. Volit budou převážně tam, kde se dosavadní zastupitelstva od loňských celorepublikových komunálních voleb rozpadla. Výjimkou je Přední Výtoň na Českokrumlovsku, kde se volby budou opakovat na základě rozhodnutí soudu.

O stabilnější zastupitelstvo se pokusí voliči v Pramenech na Chebsku, jedné z nejzadluženějších obcí v zemi, která kvůli tomu byla bez obsazené radnice dlouhá léta.

Volební místnosti budou otevřené také v obcích Nučice a Vonoklasy u Prahy, Hvězdonice na Benešovsku, Dřínov na Kladensku, Děkov na Rakovnicku, Újezd nade Mží na Plzeňsku, Dasnice na Sokolovsku, Prameny na Chebsku, Úherce na Lounsku, Fryšava pod Žákovou horou na Žďársku, Ovesná Lhota na Havlíčkobrodsku, Osek na Jičínsku, Podhradí nad Dyjí na Znojemsku, Suchý na Blanensku a Honětice na Kroměřížsku.

Ve hře o 103 mandátů je celkem 220 uchazečů. Nejblíže ke zvolení mají adepti na zastupitele v šesti obcích, kde se podařilo sestavit jen jednu kandidátní listinu. Hlasovat se bude od 07:00 do 22:00. Výsledky bude poté ČSÚ zveřejňovat na volebním webu.

Související