V mateřských, základních a středních školách v úterý začne nový školní rok. Obzvlášť slavnostní nádech bude mít dnešek pro 118 tisíc prvňáčků, kteří poprvé usednou do školních lavic, i jejich rodiče.

Ministryně školství Kateřina Valachová (za ČSSD) zahájí školní rok na dvou brněnských základních školách. Pražskou Základní školu Curieoých navštíví prezident Miloš Zeman.

V mateřských, základních, středních a vyšších odborných školách v tomto školním roce proti minulému přibude celkem 30 tisíc žáků. Vyšší bude počet dětí v základních školách a předškolních zařízeních, naopak se stále snižuje počet žáků středních škol.

Valachová bude školní rok zahajovat poprvé, funkce se totiž ujala v červnu po Marcelu Chládkovi (ČSSD). Navštíví školy v Brně, kde žije její rodina a kde také povede svou pětiletou dceru do školky. Vedle základních škol Novolíšeňská a Vejrostova zavítá rovněž do mateřské školy Vinařská.

Prezident Zeman se v Základní škole Curieových setká nejdříve s prvňáčky a později také s žáky pátých a devátých tříd. Loni Zeman zahájil školní rok v Základní škole Charlotty Garrigue Masarykové v Lánech.

Popřál tehdy prvňáčkům, aby jim rodiče koupili tablety. Díky tomu by podle něj nemusely nosit těžké učebnice a vše potřebné by našly v tomto mobilním digitálním zařízení.

%insert_attachment[59522200] priloha.html%

Stejně jako vždy bude školní rok přerušen řadou prázdnin. Jako první přijdou podzimní prázdniny, které letos připadají na čtvrtek 29. a pátek 30. října. Společně se státním svátkem 28. října a víkendem tak budou mít školáci pět dní volna. První pololetí končí 28. ledna 2016, poslední den školního roku připadá na čtvrtek 30. června 2016.