Bývalý trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička podle MF Dnes u výslechu na policii uvedl, že ho podnikatel Miroslav Palaščák vydíral. Chtěl od něj prý 1,1 milionu korun za to, že ještě jako kouč Slavie zmařil hokejovou kariéru jeho syna.

Policie se zabývá podezřením, že Růžička během působení v pražském klubu chtěl úplatky od některých rodičů, aby jejich děti mohly hrát hokej.

Růžička změnil dějiny českého hokeje. Jeho kauza teď může přepsat i zákony - čtěte ZDE

Růžičkův advokát Vít Kučera se odmítl vyjádřit k tomu, co Růžička na policii vypověděl. "Nebudeme k tomu nic říkat," řekl deníku.

Aféru rozpoutalo v dubnu před mistrovstvím světa v Praze a Ostravě zveřejnění nahrávky, kterou si tajně pořídil Palaščák na schůzce s Růžičkou.

%insert_attachment[59522200] priloha.html%

Podnikatel podle svých slov zaplatil trenérovi půl milionu korun za to, že jeho syn bude působit ve Slavii. Podle Růžičky šlo o sponzorský dar, který však nebyl zanesen do účetnictví klubu. Později tuto částku Palaščákovi vrátil.

Přihlásili se však i další rodiče, od kterých olympijský vítěz z Nagana údajně žádal peníze. Růžička to odmítá s tím, že šlo o takzvané výchovné, které požadují kluby při přestupech hráčů.

Kvůli kauze Růžička u hokejové reprezentace začátkem června skončil. Nyní je koučem extraligového nováčka Chomutova.