Policisté prověřují informace, podle kterých měl v březnu zesnulý podnikatel Peter Kovarčík plánovat vraždu miliardáře Karla Janečka. Podle deníku Právo chtěl Kovarčík známého matematika zlikvidovat ze msty za to, že Janečkův Nadační fond proti korupci navedl švýcarské úřady k podezřelým stamilionům korun a jejich možné souvislosti s amnestií vyhlášenou exprezidentem Václavem Klausem.

Vyšetřování následně Kovarčíkovi překazilo transfer velké sumy peněz. Za eliminaci Janečka byl Kovarčík připravený zaplatit 10 milionů korun.

Karel Janeček už v případu vypovídal na české protikorupční policii. "Je pravda, že jsem k tomu byl vypovídat na policii a ty informace o plánech na mou likvidaci mám," řekl Právu Janeček. Informace, které od policie dostal, označil za vážné.

"Byla to určitě vážná věc, nešlo jen o tlachání. Ostatně pan Kovarčík na to podle mých informací chtěl dát 10 milionů korun, což je poměrně vysoká částka," poznamenal.

Kovarčík plánoval odstranění Janečka před dvěma lety. Proč jeho snaha nakonec vyšuměla do prázdna, není zatím jasné. Podle zdroje Práva z bezpečnostních složek za tím ale může být to, že lidé z podsvětí Kovarčíkovi nemuseli věřit, že by za odvedenou práci slíbenou částku nakonec skutečně vyplatil.

Vyšetřovatelé ale přesto operují s verzí, že Kovarčík nejednal pouze na vlastní pěst. Právo uvedlo, že se policisté v souvislosti s případem zajímají také o Kovarčíkova dřívějšího velmi blízkého spolupracovníka.