V souvislosti s úterním zásahem proti extremismu obviní policie celkem šest lidí. Sdělila mluvčí dozorujícího Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Prozatím nechtěla specifikovat, jaké trestné činnosti se stíhání týká.

"Realizace stále probíhá, obviněno bude celkem šest osob. Právní kvalifikaci ani další podrobnosti zatím nebudeme s ohledem na stadium vyšetřování sdělovat," uvedla mluvčí bez dalších podrobností.

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu v úterý zasahoval na několika místech České republiky. V Brně-Králově Poli policie našla extrémně nebezpečný předmět, jehož povahu neupřesnila.

Podle informací to byl nástražný výbušný systém uložený v bytě panelového domu. V souvislosti s nálezem museli čtyři lidé dočasně opustit své obydlí. Zásah pyrotechniků trval několik hodin, ulice v okolí střežily policejní hlídky.

Večer pak policie zasahovala i v Komunitním centru Ateneo v Mostě, kde se pořádají diskusní večery a projekce. Na místě byli jak uniformovaní policisté, tak kriminalisté v civilu.