Vydavatelství Economia, které vydává i HN a provozuje iHNED.cz, bodovalo u čtenářů.

Ti svými hlasy rozhodli o vítězi Česko-slovenské novinářské ceny veřejnosti: z deseti nominovaných příspěvků čtenáři nejvíce ocenili reportáž autora Petra Třešňáka z týdeníku Respekt, nazvanou V pravém rohu nebe. Respekt oceněnou reportáž na svém webu čtenářům zpřístupnil. Čtěte zde

Autor se v emotivním textu zabýval tématem, kterému se společnost spíš vyhýbá – smrti dětí a tomu, zda český systém zdravotnictví přeje přirozenému přístupu k těžce nemocným dětem. Třešňákova reportáž získala v on-line hlasování 1328 hlasů.

I druhé místo náleží titulu z vydavatelství Economia: celkem 833 hlasů získal kolektiv zahraniční rubriky Aktuálně.cz vedený Zuzanou Kleknerovou za speciální zpravodajské pokrytí války na Ukrajině.

Česko-slovenskou cenu veřejnosti společně vyhlašují Nadácia otvorenej společnosti Open Society Foundation Bratislava a Nadace Open Society Fund Praha, které do veřejného hlasování vyslaly po pěti příspěvcích z každé republiky.

Za týden pak česká nadace vyhlásí vítěze v deseti soutěžních kategoriích, do nichž bylo přihlášeno celkem 413 příspěvků. Už nyní je přitom jasné, že například vítěz v kategorii nejlepší komentář bude opět z vydavatelství Economia: dvě nominace ze tří mají totiž Hospodářské noviny (autoři David Klimeš a Adam Černý), jednu Aktuálně.cz (Jan Lipold).