Trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička čelí trestnímu oznámení kvůli podezření z korupce. Podle serveru tn.cz jej v úterý podal podnikatel Jiří Jehlička. Podle něj je možné, že Růžička spáchal trestné činy přijímání úplatku, podvod a poškozování cizích práv v kauze s částkou 500 000 korun, kterou trenérovi údajně dal Miroslav Palaščák za to, aby jeho syn mohl působit ve Slavii.

Případ rozpoutalo v minulých dnech video z Růžičkova jednání s otcem hráče. Současný reprezentační kouč v pondělí v prohlášení potvrdil, že od muže přijal prostřednictvím svého kamaráda Jiřího Moučky dvakrát 250 tisíc korun, nejednalo se však podle něj o úplatek, ale o sponzorský příspěvek.

"O vývoji jednání i přijetí hotovosti jsem v obou případech bezodkladně informoval tehdejší předsedy představenstva klubu, s nimiž jsem také průběžně konzultoval další postup tak, aby nebyl poškozen klub," uvedl Růžička, podle něhož se následně ze sponzorského příspěvku kvůli chybějící dokumentaci stala půjčka.

Bývalý dlouholetý trenér i generální manažer Slavie kategoricky odmítl, že by se na úkor klubu obohatil, jednal jakkoliv nestandardně či dokonce nezákonně. "Nikdy jsem nepřijal jakoukoliv finanční částku výměnou za příslib zvýhodnění kteréhokoliv hráče," doplnil Růžička, který se rozhodl kauzu předat právnímu zástupci a řešit ji soudní cestou.

Vedení ČSLH mu v pondělí vyjádřilo plnou důvěru a Růžičkovou prioritou je nyní příprava na mistrovství světa v Praze a Ostravě. "ČSLH i celý realizační tým proto vyvinou maximální úsilí, aby spor, jehož podstata s reprezentací žádným způsobem nesouvisí, nijak neovlivnil přípravu národního mužstva," uvedl tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund s konstatováním že Růžička ani svaz se nehodlají před MS ke kauze vyjadřovat.

Podle videa natočeného skrytou kamerou a zveřejněného na kanálu YouTube rodič zaplatil v průběhu dvou let dvakrát 250 000 korun a předpokládal, že díky tomu jeho syn bude v klubu působit. Třiadvacetiletý David Palaščák, který je odchovancem Slavie, působil v juniorce Slavie naposledy na začátku sezony 2011/12. V minulé sezoně hrál v prvoligovém Mostu a druholigové Bílině.