Dvojice, která v Domově Petruška v Šestajovicích u Prahy ubytovávala seniory a následně je okrádala, byla v pátek odsouzena. Majitelka Petrušky Petra Brožová si jako organizátorka odnesla šestiletý trest, její o jedenáct let mladší partner Jiří Kunčar dvouapůlletou podmínku. Oba mají současně zaplatit více než milionovou škodu.

Brožovou, která si verdikt vyslechla v džínové bundě a růžovém triku takřka bez emocí, soudkyně označila za toho, který vše "úmyslně zosnoval a řídil". Přitížilo jí to, že již před třemi lety jí i kolínský soud za podobnou činnost – okrádání seniorů – uložil tříletou podmínku.

Dvojice okradla nejméně čtyři seniory. Připravila je dohromady takřka o 1,5 milionu korun. Šla přitom najisto: dopředu si zjišťovala majetkové poměry obětí.

Sedmatřicetiletá Brožová vinu zcela odmítla, její o jedenáct let mladší milenec Kunčar ale podíl na okrádání starých lidí přiznal. "Stydím se za to, co jsem udělal. Velice toho lituji," uvedl ještě před vynesením rozsudku.

Kunčar se doznal už při policejním vyšetřování. "Domluvili jsme se, že když budou mít nějaké peníze, tak je o ně připravíme," nadiktoval do protokolu v souvislosti s případem, kdy z účtu seniorky Jaroslavy J. vybrali více než milion korun. Právě tento případ vedl k jejich zatčení.

"Budu se snažit způsobenou škodu splácet, i když vím, že to bude těžké. A taky bych se rád staral o svoji dceru," uvedl s poukazem na dítě, které se zhruba před rokem narodilo spoluobžalované Brožové.

"Snažil jsem se stále chránit a budovat náš vztah. Až do doby, než jsem byl vzat do vazby," vysvětloval trestnímu senátu.