V roce 2004 byl majitel společnosti Synot Ivo Valenta obviněn ve fotbalové korupční aféře. Soud mu tehdy uložil pokutu 350 tisíc korun a čtyřměsíční podmíněný trest. Dnes je Valenta senátorem a svůj "škraloup" prezentuje jako známku mužnosti.

"Já si myslím, že každý správný chlap má mít nějaký škraloup. Pokud nemá, není to správný chlap," říká Valenta v rozhovoru DVTV. Obhajuje tak své působení v politice, do které vstoupil i přes svou korupční minulost.

"Nevracel bych se k tomu. Stalo se to před deseti lety a ta kapitola je pro mě uzavřená," říká dnes o aféře Valenta.

Za problematický senátor nepovažuje ani svůj možný střet zájmů v roli podnikatele a politika. S ohledem na množství byznysmenů v politice by podle něj mohli být ve střetu zájmů všichni. Hodlá tak hlasovat i o legislativě týkající se hazardu, ve kterém podniká. "Pokud by to střet zájmů byl, před každým takovým jednáním to oznámím. Ale hlasovat budu," prohlásil.

Pokud by Česká republika přijala zákony zpřísňující regulaci hazardu, zvažoval by podle Valenty Synot investorskou arbitráž. "I to je ve hře. Už dneska probíhá spoustu národních soudů. My musíme jít nejprve národní cestou, to znamená českými soudy, až teprve pak můžeme jít k evropskému soudu, eventuálně přistoupit k arbitráži," podotkl Valenta.

Připomněl, že s vlnou restrikcí se Synot setkal i v zahraničí a že z těchto zemí se skupina stáhla. Případný odchod z České republiky však neplánuje.

"Určitě neodejdeme, protože tu máme i jiné aktivity, leda by odešla některá z divizí. Velké regulatorní překážky jsou u heren a kasin, ale nová legislativa na druhou stranu říká, že internet je otevřený," popsal Valenta.

V případě zvýšené regulace by tak Synot zůstal minimálně u sázení na internetu a vyčkával, jak se situace vyvine. "Synot nikdy nekončí, Synot běží dál. Politici se mění, ale Synot zůstává," uzavírá Valenta.

Senátor Valenta: Fotbalová korupce? Chlap musí mít škraloup

Senátor Valenta: Fotbalová korupce? Chlap musí mít škraloup