Zatímco otevření tunelu Blanka se stále odkládá, otevření prodlouženého úseku metra A by nemělo nic ohrozit. Zelená linka bude delší o čtyři zastávky - Bořislavku, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnici Motol. Metro se slavnostně otevře 6. dubna. Na celé trase se také zkrátí intervaly.

VIDEO

Novými stanicemi metra už projíždí soupravy. Zatím velmi pomalu

Dopravní podnik teď zahájil zkušební jízdy. Strojvůdci zatím tunelem projíždějí jen dvacetikilometrovou rychlostí. Metro se totiž musí zkolaudovat. Standardní rychlost, zhruba 60 kilometrů v hodině, naberou soupravy až v polovině března. 

Na novém úseku budou moci cestující poprvé telefonovat nebo brouzdat na internetu i v tunelu. Dopravní podnik se dohodl s mobilními operátory na pokrytí signálem. Investiční náklady - 12 milionů korun - pokryje sdružení Metro, které mobilní operátory zastřešuje. Stejně tak bude platit nájem 80 tisíc korun ročně za každý úsek – celkem tedy ročně zaplatí 320 tisíc korun.

Novými stanicemi metra už projíždí soupravy. Zatím velmi pomalu

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist