Andrej Babiš znovu spouští sporné personální tsunami. Po zmatcích ve státním hotelu Thermal nebo v dozorčí radě ČEZ se ministr financí neobratně chová i v podřízeném Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. A minimálně část zaměstnanců se proti jeho postupu bouří. 

Babiš v pondělí odvolal ředitele ÚZSVM Františka Dittricha, kterého přitom sám instaloval do funkce teprve před pěti měsíci. Na jeho místo jmenoval bez výběrového řízení Kateřinu Arajmu – kterou Dittrich před dvěma týdny z úřadu odvolával. Arajmu působila do půli ledna jako ředitelka pražské organizace ÚZSVM. 

Proti ministrovu postupu se ovšem v úterý hlasitě ozval náměstek úřadu Petr Urbánek. „Nedovedeme si vysvětlit důvody, které vás k tomuto kroku vedly. Působení paní Arajmu povede k destrukci a destabilizaci ÚZSVM, ne-li přímo k jeho likvidaci,“ píše Urbánek v dopise, který podepsal jménem zaměstnanců úřadu. 

Podle Urbánka byla Arajmu příčinou odchodu mnoha kvalitních pracovníků. „Z jejího oddělení odešlo za poslední půl rok 17 lidí, dalším jsme odchod museli rozmlouvat, další se k odchodu chystají,“ řekl Urbánek. Její odvolání řešil s Dittrichem už v prvním lednovém týdnu. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se