Pravidelný pořad Českého rozhlasu (ČRo) Hovory z Lán, ve kterém moderátor vedl rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem, skončí. Hlavě státu se totiž nelíbilo rozhodnutí vedení ČRo, že pořad se už nebude vysílat živě. K předtáčení chtěl veřejnoprávní rozhlas přistoupit poté, co Zeman v posledním vydání mluvil vulgárně.

Nově začne rozhovory s prezidentem ze zámku v Lánech vysílat rádio Frekvence 1, a to vždy po třech měsících. Pořad se bude jmenovat Prezidentský Pressklub a moderovat ho bude Luboš Xaver Veselý.

Frekvenci 1 si podle informací HN vybral sám Zeman, mimo jiné proto, že s moderátorem Veselým se zná řadu let a několikrát už spolu rozhovory natáčeli.

"Svobodu slova a pluralitu názorů považujeme za základ naší společnosti. Proto jsme nabídku vysílat rozhovory s prezidentem republiky přijali. V demokratické zemi má mít prezident možnost se vyjadřovat a posluchači možnost jeho vyjádření hodnotit," řekl ředitel rádia Frekvence 1 Miroslav Škoda.

Ten si naopak zakládá na tom, že rozhovory se Zemanem budou vysílány v přímém přenosu. "Živé vysílání je základ rozhlasové práce a je to i jediný způsob, jak vést skutečně autentický rozhovor. Proto živé vysílání s prezidentem vítáme," dodal.

Lidé uslyší Zemana na Frekvenci 1 poprvé v neděli 4. ledna v 17 hodin. Posluchači budou mít zároveň možnost se do rozhovoru zapojit posíláním dotazů přes web této komerční stanice.

Hrad už šéfa Českého rozhlasu o svém rozhodnutí informoval. "Generální ředitel ČRo Peter Duhan byl po svém náhlém názorovém obratu informován, že pan prezident považuje za zcela nepřijatelné předtáčení Hovorů z Lán. Zároveň byl generální ředitel zpraven, že vzhledem k postoji, který zvolil, dáme přednost spolupráci s jiným vysílatelem," sdělil HN Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Mluvčí ČRo Jiří Hošna uvedl, že rozhlasu nepřísluší prezidentovo rozhodnutí komentovat. Zároveň ale připomněl, že předtáčení pořadů je zcela běžné. Například Hovory z Lán s Václavem Havlem se vysílaly ze záznamu.

Moderátor Veselý se už teď na Zemana připravuje. "Samozřejmě, že se těším. Právě ladíme strategii prvního živého vysílání," uvedl.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 0 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.