Ministerstvo zemědělství spolu s Potravinářskou komorou vyšlou misi do USA, kde americkým obchodním řetězcům včetně gigantu Wal-Mart představí některé české potraviny. Zatím vybírají jednotlivé české firmy, například americký prodejce H. E. B. podle informací ministerstva projevil zájem o bezlepkové potraviny a bioprodukty.

Už v polovině října se ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) setkal s ředitelem obchodů H. E. B., rozšířených v americkém Texasu a v Mexiku. Podobně jednali i čeští zástupci s největším světovým maloobchodním řetězcem Wal-Mart.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se