Ministerstvo zemědělství spolu s Potravinářskou komorou vyšlou misi do USA, kde americkým obchodním řetězcům včetně gigantu Wal-Mart představí některé české potraviny. Zatím vybírají jednotlivé české firmy, například americký prodejce H. E. B. podle informací ministerstva projevil zájem o bezlepkové potraviny a bioprodukty.
Už v polovině října se ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL) setkal s ředitelem obchodů H. E. B., rozšířených v americkém Texasu a v Mexiku. Podobně jednali i čeští zástupci s největším světovým maloobchodním řetězcem Wal-Mart.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











