Za vznikem portálu FriendlyVox stojí příběh dnes už dospělého nevidomého syna majitele a zakladatele firmy TurboConsult Vladimíra Jareše. Internetový portál FriendlyVox umožňuje nevidomým lidem používat internet, a to z jakéhokoliv počítače.

"Celý život s manželkou Honzovi pomáháme překonat bariéry a možnost pracovat s ozvučeným počítačem byla jedním z klíčových momentů, díky kterému se mu otevřela cesta ke kvalitnímu vzdělání a následně pracovnímu uplatnění," vysvětluje Jareš, jehož společnost portál vymyslela.

Doposud byli slepí vázáni na jeden určitý přístroj, kde měli nahraný speciální program. "Používám notebook s hlasovým výstupem, ovšem narážím na vcelku zásadní problém spočívající v tom, že pokud přijdu k jinému počítači, tak mám smůlu," popisuje své zkušenosti nevidomý náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.