V tunelu Blanka už panuje čilý provoz. Ale ne automobilový. Pod Prahou vznikla nelegální skateboardová dálnice, upozornil magazín MPORA. Kdo se tady chce projet, musí přelézt plot a občas i utíkat před policií.

Tunel Blanka se má pro auta otevřít 3. prosince, teď je ale prázdný.

"Skejťáci" do něj pronikají hlavně v noci. Využívají příležitost sjet si 6,4 kilometru dlouhou a prázdnou trať. Nejdelší městský tunel v Evropě je pro ně atraktivní i tím, že vede z velké části z kopce.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se