Trojice žen přišla s projektem alternativního pohřebnictví. Autorky programu Ke kořenům se snaží přimět lidi, aby nad svým pohřbem přemýšleli včas. A aby smuteční hostina probíhala tak, jak by si člověk přál. V Praze v Krymské ulici chtějí provozovat poradenskou místnost, kde budou nabízet rady a pomoc lidem, kteří umírají nebo řeší smrt blízkého člena rodiny. Fungovat bude od prosince.

„Z vlastních zkušeností víme, že smrt je z naší společnosti vytěsňovaná a neschopnost ji přijmout vytváří propast mezi rodinou,“ říká jedna z členek týmu Blanka Dobešová a doplňuje, že smyslem myšlenky je vytvořit alternativní možnost pohřbívání, které by bylo šetrné k přírodě i k lidem.

Jednou z věcí, která pomůže odtabuizovat otázku umírání, je například tzv. list posledních přání. Na něj dotyčný napíše, jakou by si přál hudbu, řečníka nebo místo vzpomínkové slavnosti. „Pokud se o smrti mluví otevřeně a lidi si ji přiznají, poté v rodině funguje jako tmelící prvek a v těžkých chvílích sbližuje,“ tvrdí Dobešová, pro kterou byly snaha pomoci lidem a vlastní zkušenosti s umíráním v rodině důvodem k založení projektu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.