Na konci září začíná školní rok i vysokoškolákům. Do České republiky přijede zhruba osm desítek studentů ze zemí, které jsou postiženy ebolou.

Ministerstvo zdravotnictví pro tyto studenty nechá vyvěsit upozornění v angličtině a češtině. Letáky budou na všech děkanátech vysokých škol a studentských kolejích po celé republice.

Rektoráty zároveň musejí poslat jmenné seznamy vysokoškoláků z dotčených zemí. Každého studenta pak bude kontaktovat příslušná krajská hygienická stanice, která by měla vyhodnotit jeho epidemiologické riziko pro pobyt v Česku.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se