Na konci září začíná školní rok i vysokoškolákům. Do České republiky přijede zhruba osm desítek studentů ze zemí, které jsou postiženy ebolou.
Ministerstvo zdravotnictví pro tyto studenty nechá vyvěsit upozornění v angličtině a češtině. Letáky budou na všech děkanátech vysokých škol a studentských kolejích po celé republice.
Rektoráty zároveň musejí poslat jmenné seznamy vysokoškoláků z dotčených zemí. Každého studenta pak bude kontaktovat příslušná krajská hygienická stanice, která by měla vyhodnotit jeho epidemiologické riziko pro pobyt v Česku.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









