Praha se přibližuje Vídni a Berlínu. Vlakem. Už v pátek se otevírá nová vlaková zastávka Praha-Podbaba. Do konce roku by měla být hotová zastávka na pražském Kačerově.

Hlavní město je tak blíž městskému železničnímu systému S-Bahn, který je známý právě v německých a rakouských městech. Tam zajišťuje rychlejší cestování, protože vlak spojuje okrajové čtvrti a nezastavuje tak často jako metro nebo tramvaje.

Praha oproti minulosti zažije boom. Za posledních patnáct let byla v hlavním městě otevřena jediná zastávka – v Komořanech. Teď plánuje stanice i v Edenu nebo na Výstavišti.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se