Praha se přibližuje Vídni a Berlínu. Vlakem. Už v pátek se otevírá nová vlaková zastávka Praha-Podbaba. Do konce roku by měla být hotová zastávka na pražském Kačerově.
Hlavní město je tak blíž městskému železničnímu systému S-Bahn, který je známý právě v německých a rakouských městech. Tam zajišťuje rychlejší cestování, protože vlak spojuje okrajové čtvrti a nezastavuje tak často jako metro nebo tramvaje.
Praha oproti minulosti zažije boom. Za posledních patnáct let byla v hlavním městě otevřena jediná zastávka – v Komořanech. Teď plánuje stanice i v Edenu nebo na Výstavišti.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











