Česká republika by mohla do roku 2020 získat téměř 2,14 miliardy eur (zhruba 58,72 miliardy korun) z EU na podporu zaměstnanosti, sociální začleňování, boj proti chudobě a zlepšení fungování úřadů. Česko by muselo přidat ještě asi 433 milionů eur, tedy zhruba 11,88 miliardy korun. 

Vyplývá to z návrhu Operačního programu Zaměstnanost, který by měla ve středu projednat vláda. Pokud dvousetstránkový dokument přijme, dostane ho do 17. července Evropská komise.

Program by mohl být schválen do konce roku. Spravovat jej má ministerstvo práce a sociálních věcí. To by stanovilo pět okruhů, na které by peníze poslalo do regionů i do Prahy. 

Tyto takzvané prioritní osy se zaměřují na podporu zaměstnanosti a adaptability pracovní síly, na sociální začleňování a boj s chudobou, na sociální inovace a mezinárodní spolupráci, na efektivní veřejnou správu a na technickou pomoc. 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.